Львівські депутати пропонують судовим виконавцям арештувати ділянку на околиці міста

logo


Львівська міська рада запропонувала виконавчій службі Мін’юсту арештувати земельну ділянку у Сокільниках. Згоду на арешт цієї землі депутати надали, аби зняти арешт із усіх активів мерії, який встановили через несплату ЛМР виконавчого збору під час судів щодо готелю на вул. Федорова. Таким чином мерія пропонує виконавчій службі арештувати одну ділянку і натомість скасувати арешт на все інше майно.

Арешт на майно львівської мерії виконавча служба наклала у травні 2017 року через несплату майже 6 млн грн виконавчих зборів під час виконання рішень у справі готелю на Федорова.

«Виконавча служба зобов’язує Львівську міськраду сплатити 5,9 млн грн виконавчого збору у справі про заборгованість перед інвестором за розірвані договори оренди земельної ділянки на вул. Федорова. Однак по цьому судовому рішенні виконавча служба не здійснювала жодних дій, оскільки гроші інвестору сплачені добровільно на виконання мирової угоди. Але на сьогодні відкрите виконавче провадження і накладений арешт на всі активи ЛМР», – пояснила під час розгляду цього питання керівниця юридичного департаменту ЛМР Гелена Пайонкевич.

За її словами, мерія добивається зняття арешту на всі свої активи через суд і вже навіть виграла у першій інстанції. Однак, аби зняти арешт швидше, вирішили вдатися до тимчасового рішення.

«Ми пропонуємо вибрати земельну ділянку. Це ділянка з повністю оформленою технічною документацією і її вартість складає 6 млн грн. Пропонуємо надати можливість накладення арешту на одну цю земельну ділянку і зняти з інших активів міської ради арешт для того, щоб ми могли укладати договори оренди, проводити аукціони і наповнювати міський бюджет», – додала Гелена Пайонкевич.

Згоду на арешт землі в Сокільниках під час сесії надали 38 депутатів. Виконавчій службі запропонували арештувати 0,652 га між вул. Трускавецькою та вул. Підстригача. Після цього юридичний департамент ЛМР має звернутися до виконавчої служби з проханням скасувати всі інші постанови про арешт коштів та нерухомості львівської мерії.

Водночас питання про сплату виконавчій служі 6 млн грн, за словами Гелени Пайонкевич, будуть розглядати після завершення всіх судових процесів.

Цікаво також, що вранці під час цієї ж сесії депутати прийняли зміни до міського бюджету, які передбачали сплату 6 млн грн.

Зазначимо, сам готель на вул. Федорова, 23 та 28 планували збудувати до Євро-2012, однак більше десяти років через цей проект тривають судові справи. Почалися вони після того, як у 2007 році ТОВ «Українські інвестиційні системи» за 19 млн грн купило на аукціоні право оренди ділянки на вул. Федорова. Майже одразу після цього низка єврейських організацій заявила про свої права на цю ділянку, намагаючись оскаржити в судах ухвалу ЛМР про продаж ділянки.

У жовтні 2014 року суд таки визнав цю ухвалу недійсною і через це невдовзі «Українські інвестиційні системи» подали позов на Львівську міськраду з вимогою відшкодувати збитки через незбудований готель. У листопаді 2015 року Господарський суд міста Києва задовольнив вимогу «Українських інвестиційних систем» і зобов’язав ЛМР відшкодувати 71 млн грн.

На початку літа 2017 року депутати ЛМР під час сесії дозволили мерії викупити за 40,5 млн грн саме приміщення недобудованого готелю на вул. Федорова 23 та 28. Купівля руїн готелю передбачена мировою угодою між мерією Львова та «Українськими інвестиційними системами», яка підписана ще у жовтні 2016 року.