Львівські комунальники труять щурів в особняках

logo
35758_lvivski_komunalniki_trujat_wuriv_v_osobnj.jpeg


Після львівських багатоповерхівок тепер суцільну дератизацію працівники комунального підприємства розпочали у приватному секторі. Дезінфектори розкладають отруту проти гризунів на подвір’ях та у підвалах приватних будинків. Щоправда, власники впускати до себе комунальників нерідко відмовляються. Хоч послуга ця і безкоштовна. А дезінфекція, навіть профілактична, може убезпечити від небажаних гостей.

Пані Марія із Кривчиць на дезінфекторів вже чекала. Отруту попросила закинути у сарай, хоч і бачила там щурів ще влітку.

«Час від часу то коти їх лапають, то травимо їх самі. Але зараз нехай краще отруту розкладуть», ― погодилася жінка.

На подвір’ях працівники розкладають здебільшого зернову суміш із сильною отрутою.

«Це такі пакетики готують нам лаборанти. По-перше, і нам так зручніше. По-друге, це безпечно. Ще в нас є такий препарат – «Смерч», теж ефективний. А пшениця з отрутою більш ефективна проти мишей. Ще ми працюємо з восковим рафінадом», – розповів дезінфектор Олег Дзюбинський.

Саме парафіновані приманки з привабливими пахощами харчів добре зберігаються у вологих підвалах. Навіть за півроку вони не втрачають своїх властивостей. У гризунів від цієї отрути перестає згортатися кров.

«Щур носом, ротом, вухами стікає кров’ю і на четвертий-п’ятий день помирає. Під час агонії гризун хоче пити. Тому, коли ми кладемо отруту в підвалах, просимо мешканців: дайте якусь шматину і води. Коли до неї прийде щур, там же ж він і помре, одразу його можна буде загорнути і викинути», ― наголосив лікар-дезінфекціоніст обласного комунального підприємства Зіновій Хитра.

А от там, де хімії застосовувати не можна, допоможе суперклейка пастка у вигляді звичайного листка паперу: миша прилипне до неї лапами абро шерстю назавжди, але буде жива.

«Мишка собі біжить, прилипає. Тоді треба її знищити і викинути. Щоразу ми намагаємося закупляти нові препарати, новіші покоління, менш токсичні. Кожна фірма, яка представляє отрутопринади на нашому ринку, свою якусь родзинку додає до тої принади. Щоб вона була смачніша і щур її скоріше з’їдав», ― пояснив завідувач відділу дезінфекції Андрій Хитра.

Саме щурі розносять смертельно небезпечний лептоспіроз. По декілька випадків цього захворювання в області фіксують щороку.

«Перші ознаки ― це болі в ікроножних м’язах і пожовтіння очей, бо ураження зазнає печінка. Треба негайно звертатися до лікаря. Якщо в перші сім днів звертаються, надається лікування, тоді людина одужує», ― додав лікар-дезінфекціоніст Зіновій Хитра.

Одна самиця за рік народжує до семисот щурів. Навесні та восени популяція цих шкідників зростає особливо активно.

А поділитися?Вам має сподобатись...