Львівські реставратори вивчили стан збереження і можливість реставрації унікального альфрейного живопису в арці на Кобилянській

logo
109912_lvivski_restavratori_vivchili_stan_zberez.jpeg


Львівські реставратори обстежили унікальний альфрейний живопис в арці на Кобилянській 12.07.2017, 16:51

Не зважаючи на літні канікули й пору відпусток справа охорони та збереження культурної спадщини в Чернівцях активно триває. Цього тижня на запрошення ГО «Чернівецький міжнародний інститут охорони та збереження культурної спадщини» до Чернівців завітали реставратори ДП «Український регіональний спеціалізований науково-реставраційний інститут «Укрзахідпроектреставрація» зі Львова, відомі фахівці в галузі реставрації та мистецтвознавства начальник відділу реставрації живопису Олег Рішняк та мистецтвознавець Оксана Садова-Мандюк.

За участю членів науково-консультативної ради з питань охорони культурної спадщини м.Чернівців Іллі Сучевана, Олени Пушкової, Олександра Кордуняна та в.о. начальника відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міської ради Вікторії Діденко львівські фахівці обстежили стан збереження і можливість проведення реставраційних робіт унікального монументального художнього альфрейного живопису в арковому просторі пам’ятки архітектури місцевого значення за адресою вул. О. Кобилянської, 12, яка відображає стильові риси доби історизму та модерну кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Цей зразок альфрейного живопису, який  вже давно потребує реставрації, є одним із найцікавіших у Чернівцях і протягом багатьох років привертає увагу численних туристів і поціновувачів мистецтва, тому це обстеження було вже давно заплановане небайдужими чернівчанами, що піклуються збереженням нашої культурної спадщини.

Обстеження і моніторинг стану пам’ятки, який було проведено під час робочої зустрічі, є необхідним і першочерговим заходом для розроблення плану майбутніх консерваційних, реставраційних та ремонтних робіт, який не може бути створений без чіткого розуміння стану пам’ятки і ступеня її руйнування.

Виготовлення проектної документації, а також проведення в подальшому реставраційних робіт стане можливим за умови їх фінансування чернівецьким підприємцем і меценатом Ярославом Гуменко, на що отримано його попередню згоду. Завдяки небайдужим чернівчанам та львівським фахівцям реставрації живопису Чернівці отримають новий цікавий туристичний об’єкт, дбайливо збережену унікальність європейського міста над Прутом, що також дасть поштовх збереженню духовних традицій, історичних та культурологічних досліджень, розвитку і становленню реставраційної галузі на Буковині.

                                                                  Олена Ковалик, Альберт Комарі


Реклама

А поділитися?