Львівські школи долучаться до світової програми вивчення програмування

logo


Львів долучиться до всесвітньої ініціативи з популяризації інформатики та програмування. З 5 до 11 грудня у львівських школах відбудеться проект «Година коду», під час якого учні працюватимуть за сучасними програмами з вивчення інформаційних технологій.

Як розповіла ZAXID.NET координаторка «Години коду» у Львові, директорка Lviv IT School Анна Косарєва, така навчальна ініціатива з’явилась у 2013 році у США. Щоб популяризувати програмування та написання коду серед школярів, фахівці створили спеціальну платформу для розробки сучасних навчальних програм з інформатики. За час існування ініціативи, таке навчання пройшло понад 200 млн учнів по всьому світу.

«В США існує така сама проблема, як і в нас – в кожній четвертій школі нема інформатики. Марк Цукерберг, Білл Гейтс та інші представники прогресивного людства вирішили допомогти дітям зрозуміти, що інформатика може бути цікавою, що вона допомагає мислити логічно. В наш час, коли все комп’ютеризовано, без інформатики дуже важко. Девіз цього проекту: кожна дитина має право спробувати кодити, тобто – програмувати», – пояснює Анна Косарєва.

Перша українська година програмування у школах відбулась три року тому саме у Львові. Тоді участь в програмі взяло близько 30 учнів старших класів. Цього року проект отримав підтримку міністерства освіти та Львівської міської ради. Протягом тижня у грудні сучасні уроки з програмування відбудуться у кожній львівській школі. Після заняття усі школярі, які долучилися, отримають сертифікат міжнародного зразка.

Зараз Lviv IT School займається підготовкою вчителів інформатики до проведення уроків у новому форматі. За словами Анни Косарєвої, проблема викладання інформатики у сучасних школах полягає не лише у застарілих програмах, а й у тому, що цей предмет викладають вчителі інших спеціальностей.

Навчати дітей програмуванню будуть на уроках інформатики згідно шкільного розкладу, у період з 5 по 11 грудня. Також до учнів старших класів завітають 300 відомих експертів галузі ІТ (програмісти, тестувальники, девелопери, дизайнери), щоб безпосередньо поділитись своїм досвідом роботи в ІТ.