Львівські студенти створили два мобільних роботи, якими вже зацікавилися в Міністерстві оборони України

logo
80448_lvivski_studenti_stvorili_dva_mobilnih_ro.jpeg


Науковці та студенти Інституту інженерної механіки і транспорту Львівської політехніки створили мобільних роботамів МРП-05 «Борсук» та МРП-06. Їх можна застосовувати у різних сферах, де існує небезпека для людини: на АЕС, пожежно-небезпечних об’єктах, у військовій справі. Їх презентують під час щорічного фестивалю науки та інтелекту «Наукові Фестини» 22 квітня. Як стало відомо Форпосту, цими розробками уже цікавилися в Міністерстві оборони та Міністерстві надзвичайних ситуацій України.

Залежно від потреб, на мобільну платформу можна встановлювати різне спецобладнання – від блоків апаратури до кулемета чи маніпулятора для робота-розміновувача.

Зокрема, МРП-06 вирізняється простотою у користуванні та порівняною дешевизною у виготовленні та експлуатації. Цей легкий мобільний робот на базі колісного шасі 4х2 призначений для використання на дистанціях до 200 м у середовищі з середнім рівнем невизначеності та агресивності. Робот призначений для проведення інспекційних перевірок території, пошук і знищення вибухонебезпечних предметів, охорони об’єктів на великих територіях, проведення радіаційної чи хімічної розвідки без участі людей на малодосліджених територіях.

1

А «Борсук» на металевих гусеницях має різноманітне призначення і може використовуватися для практично будь-якого транспортування як апаратури, так і обладнання. Тут використано електромеханічний привід з задніми тяговими зірочками. Каркасний без бронезахисту корпус можна використати для закріплення обладнання та дистанційного переміщення навісних модулів різноманітного призначення. Робот може рухатися без підзарядки близько 1,5 год і має швидкість переміщення до 1,4 км/год.

2

Нагадаємо, Наукові фестини у Львівській політехніці відбудуться 22 квітня з 10.00 год на території поблизу головного корпусу університету і будуть презентовані понад 30 заходів.


Реклама

А поділитися?