Львівські таксисти вимагають від влади заборонити “Яндекс.Таксі” та “Uber”

logo
78217_lvivski_taksisti_vimagajut_vid_vladi_zabo.png


30 березня, 2017 – 21:10

Сьогодні, 30 березня, кілька сотень таксистів та членів автомобільних профспілок вийшли на протест проти “Яндекс.Таксі” та “Uber”. Від стадіону “Арена Львів” вони проїхалися до Львівської облдержадміністрації. При цьому вони створювали великі затори на дорогах. Біля ЛОДА вони заблокували проїзд машинами та шинами. Таким чином на прицентрових вулицях утворились великі затори та було майже припинено рух електротранспорту.

Більшість таксистів на своїх машинах приклеїли написи: “Протестую!”, “Ні російському бізнесу в Україні!”, “Місцева ліцензія – місцеві податки!”, “Яндекс” та “Убер” – чемодан, вокзал, Росія!”. За їх словами, ці дві фірми належать російському бізнесу, тому повинні залишити український ринок. Варто зазначити, що більшість машин таксистів приїхали на вітчизняному автопромі чи на російських авто “Лада” (таких авто ні “Uber”, ні “Яндекс. Таксі” не беруть для обслуговування клієнтів). Крім того, багато таксистів було неохайні, що теж категорично суперечить принципам закордонних фірм.

“Основна вимога – це прибрати російський ворожий бізнес із Львівщини. “Яндекс. Таксі” та “Uber” мають покинути Львівщину. Але правда така, що сьогодні заберемо їх, прийдуть інші. Треба міняти систему й вдосконалювати закони. На сьогодні 1400 грн. податку для приватного підприємця – це велика проблема, яка душить малий бізнес. Треба зміни у Податковий кодекс і у закон про автомобільний транспорт. На ринку повинні працювати таксі, які зареєстровані у місцевих органах влади. Ліценції мають бути місцевими”, – заявив голова вільної профспілки “Автомобіліст України”  Сергій Кабанов.  

До протестуючих вийшли представники облдержадміністрації, яким вручили вимоги таксистів. Такі ж вимоги були передані і в СБУ та ДФС.

Тим часом у соцмережах лунають заклики ігнорувати львівських таксистів і ще більше користуватися послугами “Uber”, який є американським (“Яндекс.Таксі” вже не раз вимагали вигнати як націоналістичні організації, так і самі львів’яни через їх російську приналежність). Люди скаражаться на неадекватність львівських таксистів, які часто перевозять пасажирів у прокурених та брудних автівках, при тому включаючи різну російську музику чи бандитський шансон. Також львівські таксисти часто не приїжджають на виклики. В цей час “Uber” дає можливість відстежувати рух та наявність авто. Після поїздки пасажир може в програмі оцінити якість наданих послуг водієм поставивши йому оцінку. Водії із низьким рейтингом викреслюють із списків “Uber”.

Довідка

Uber – американська компанія, що створила однойменний мобільний додаток для пошуку, виклику та оплати таксі або приватних водіїв. Додаток доступний у більш ніж 200 великих містах в 67 країнах світу. З роками, декілька інших компаній успадкували подібну бізнес модель, яка в подальшому отримала назву “уберифікація”. З погляду ширшого економіко-суспільного контексту компанія працює в рамках концепції економіки спільної участі.

З 30 червня 2016 року сервіс Uber став доступним в Україні у місті Києві. 2 лютого 2017 року сервіс почав працювати в Одесі, 23 лютого того ж року у Львові.

Павло ПАЛАМАРЧУК, Львів, фото автора


Реклама

А поділитися?