Львівській державній музичній школі №2 хочуть присвоїти ім’я Миколи Колесси

logo


Пропозиції та зауваження можна подавати до 26 квітня 2018 року до відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради через ЦНАП на площі Ринок,1.

Як розповіла у коментарі для 032.ua директор Львівської державної музичної школи №2 Галина Лаврись, обіцянку назвати школу іменем Колесси дали самому музикантові ще коли він був живий, але через ряд правових питань, назву не вдалось змінити досі.

“Нарешті відповідні люди працюють над цим питанням. Ми ще при життю йому [Колессі — авт.] сказали, що школа називатиметься імені Миколи Колесси, але ситуація, на жаль, тягнеться дотепер”, – пояснила пані Галина й додала, що таким чином у музичній школі сподіваються на справедливість та офіційне присвоєння імені установі.

Читайте також: Що змінилось для львів’ян за майже два місяці обов’язкового сортування сміття.

Зазначимо, що Микола Колесса (1903 — 2006) народився у Самборі в сім’ї видатного українського фольклориста Філарета Колесси. Навчався у Львові, але з початком Першої світової війни змушений був переїхати до Відня, де навчився гри на фортепіано. В юнацькі роки був активним учасником організації “Пласт”.

У 1920-х роках активно зацікавився музикою, навчався диригування у Празі. Перший твір – “Українську сюїту” (1928) презентував у Празькій консерваторії та згодом — у Львові.

Після повернення на Батьківщину, Микола Філаретович став викладачем у Вищому музичному інституті ім. Миколи Лисенка у Львові, пізніше став професором та ректором Львівської консерваторії. Був видатною особистістю на Україні та за кордоном, виховав цілу плеяду українських диригентів.

Нагадаємо, у Львові пообіцяли вберегти від знесення старовинну віллу на вулиці Свєнціцького.