Львівський інженер винайшов унікальний механізм для робототехніки

logo


Інженер-інструктор зі Львова Юрій Патрило винайшов унікальний для України редуктор, який може дозволити вітчизняним підприємствам економити на закупівлі подібних речей закордоном. Пристрій, який винахідник друкує на 3D-принтері, можна використовувати у робототехніці, транспорті, гірничо-видобувній галузі.

Так, 15 березня Tech StartUp School провела конкурс стартапів, в якому взяло участь 12 винахідників. Переможцем конкурсу став Юрій Патрило, який презентував двоступеневий редуктор. Як пояснив інженер у коментарі ZAXID.NET, його винахід – унікальний, адже є компактним і може стати в нагоді навіть для невеликих творінь техніки.

«Це редуктор, який може використовуватися в різних механізмах. Це може бути робототехніка, різні рухомі платформи, транспорт. Також через малі габарити його можна використовувати у гірничо-видобувній галузі», – розповів Юрій Патрило.

Для довідки: редуктор – це вузол, що встановлюється між двигуном і механізмом та призначений для зміни швидкостей і обертання. У автомобілях, до прикладу, редуктор є складовою приводу, який регулює оборотність колес. А у робототехніці редуктор регулює поворотність кінцівок робота.

Редуктор Юрія Патрила унікальний тим, що може бути невеликих розмірів, проте виконуватиме функції більших аналогів. Винахідник друкує свій винахід на 3D-принтері і готовий його запатентувати, як тільки у когось з’явиться інтерес до його продукту. Інженер вважає, що його винахід може цілком знадобитися ЛКП «Львівелектротранс».

«Редуктори у трамваях використовуються для відкривання та закривання дверей. Зараз «Львівелектротранс» купляє їх у Києві, а так зможемо виготовляти тут, у Львові, ще й створимо робочі місця», – каже Юрій Патрило.

За його словами, вартість одного двоступеневого редуктора – близько 200-300 євро.

«Якщо робити його для точної техніки, у військовій справі, до прикладу, то він дорожчий. Якщо для обороту дверей у трамваї – то можна зробити і за 100 доларів», – розповідає винахідник.

Юрій Патрило наголошує, що сьогодні подібні двоступеневі редуктори в Україні ніхто не виготовляє, одноступеневі – лише шість заводів. На думку інженера, якщо раніше подібний продукт механіки був не особливо потрібний, то зараз, через стрімкий розвиток технологій, попит на такий винахід є.

Зазначимо, що конкурс стартапів «Academic edition1.0: стартапери проти старперів — перемога найсильніших» проводили на базі Tech StartUp School, яку у Львові відкрили восени 2017 року. Навчання у Tech StartUp School платне, проте студенти «Львівської політехніки» мають знижку.