Львівський міський голова просить Президента присвоїти Сліпаку найвищу державну нагороду України

logo
32715_lvivskij_miskij_golova_prosit_prezidenta_.jpeg


Андрій Садовий від імені громади міста звернувся до Петра Порошенка з ініціативою присвоїти звання «Герой України» Василеві Сліпаку, який наприкінці червня загинув в зоні антитерористичної операції.

«Мужній вчинок львів’янина Василя Сліпака вся Україна пам’ятатиме довго. Талановитий молодий співак відмовився від успішної кар’єри в Європі, повернувся на Батьківщину боронити її право на незалежність, територіальну цілісність і вільність. Він віддав своє життя заради усіх нас, українців, заради мирного неба над нашою головою. Це вчинок справжнього Героя», – йдеться, зокрема, в листі, що його сьогодні, згідно з повідомленням прес-служби ЛМР, відправлено до Києва.

Василь Сліпак народився у Львові 20 грудня 1974 року. Багато років співав у хоровій капелі «Дударик». Згодом вступив до Львівської консерваторії.

Близько 20 років працював у Паризькій опері. Одначе без вагань залишив сцену і комфортне, заможне, а головне – спокійне життя, коли в Україні розпочалася війна.

Спочатку допомагав Батьківщині як волонтер. Згодом став бійцем «Правого сектору».

Загинув 29 червня 2016-го на Донеччині від кулі снайпера.

Похований у Львові на Личаківському цвинтарі – на полі №76, де знайшли останній прихисток полеглі в АТО львів’яни.

Попрощатися із солістом паризького театру «Опера Бастіон» і добровольцем із позивним «Міф» прийшли тоді тисячі людей…

Сліпак не дожив кількох місяців до 42-річчя.

14 жовтня, у День захисника України, у загальноосвітній школі №46, котру Василь закінчив 1991 року, встановлено меморіальну дошку, на якій викарбовано: «Випускник школи. Співак. Патріот. Воїн. Він любив Україну. Він жив для України. Він дарував світові свій талант з іменем України і загинув за Україну. Його смерть – це важливий заповіт для прийдешніх поколінь, це приклад великої сили національної самосвідомості».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...