Львівський музейний кіт Мурлика отримав свою першу посадову інструкцію

logo


Кіт Мурлика усього за два тижні встиг стати живою емблемою Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка. Рудий взявся за нові обов’язки, зарплатню узгодили. Його завдання ― оживляти дім, де мешкав Франко із родиною.

«Діти Івана Франка постійно приносили тваринок, які потребували догляду, часом поранених, тому казали, що дім Франків ― то є звіряча клініка. А дітей було четверо, тому було весело. Та улюбленцем письменника був рудий кіт, йому дозволялося те, чого не можна було всім іншим. Коли Іван Франко писав свої твори, то він собі сидів у нього на плечах», ― пояснює директор музею Богдан Тихолоз.

За згодою обох сторін, до посадових обов’язків кота належить: їсти, спати, приносити радість і спілкуватися із пресою. Натомість музей платить коту повним пансіоном і преміює любов’ю та турботою. Відпустка йому не належиться, бо й робота не шкідлива, нервів йому не коштуватиме.

Живу рекламку щодня виводять на прогулянку. Двору він ще боїться, бо до того жив у клітці у притулку. Тепер адаптовується до музейної родини і уже збирає лаври слави.

«Люди вже приходять, дивляться на котика, допомагають нам харчами, різними іграшками для нього. От повідок прийшов нам з Рогатина», ― розповідає вчений секретар Катерина Крамар.

Та головна котяча місія ― привертати увагу до самого Івана Франка і музею. Новий директор Богдан Тихолоз уже почав втілювати свої ідеї ― відчинити двері для життя: концертів, виставок, дитячих розваг, бо Франко був жвавим життєлюбом.

«Мало людей привести в музей, треба їм запропонувати якісь цікаві вражаючі речі, події, які їх в цьому музеї затримають і змусять сюди повернутися. Тому атракція, атракційність музею надзвичайно важлива», ― пояснив Богдан Тихолоз.

Найперше на входах до музею почнуть встановлювати пандуси для людей з інвалідністю. А поблизу можуть оселятися митці і писати за тим же ж столом, де творив Іван Франко. Музейники починають виносити із фондів в експозицію сентиментальні особисті речі письменника.

А ще обіцяють зовсім скоро оприлюднити невідомі факти про Івана Франка і його родину.