​«Львівський Пікассо» Олег Мінько дивує талантом і після смерті

logo
41639_lvivskij_pikasso_oleg_minko_divue_talanto.jpeg


Львів – Близько півсотні картин відомого українського художника-шістдесятника Олега Мінька представлені у Львові в галереї Гері Боумена. Ці роботи митця ніколи не виставлялись: ані за його життя, ані після смерті, 20 листопада 2013 року. Олега Мінька друзі називають «львівським Пікассо».

Після смерті Олега Мінька частина його картин просто лежали на його столі у майстерні. Однак донька вирішила втілити мрію батька і презентувати ці праці людям. Частину робіт взяли для презентації з приватних колекцій.

«Тато намалював ці картини – це фактично графіка, самодостатній живопис, десь у 90-х, але вважав ці роботи самодостатніми і цінував поряд зі своїми поважними творам в олії. Але чомусь тоді їх не виставляв. Він товаришував із художником Флінтою, як і він, теж малював у пастелі.

Він мріяв колись ці картини показати, але був дуже скромним чоловіком

Він мріяв колись ці картини показати, але був дуже скромним чоловіком, було йому шкода оформити, а я вирішила, щоб люди побачили», – каже донька митця, художниця Ірина Муращик.

Донька розповіла, що старається зберегти атмосферу в творчій майстерні батька. Олег Мінько належав до покоління митців-шістдесятників, був самоуком, а виріс у відомого митця-модерніста. Олег Мінько виробив власний, ні на кого не схожий, впізнаваний почерк у художніх полотнах, надавав велике значення формі і кольору в роботі.

Це – камерні рисунки, графіка. Він мав свої коди, знаки, які переходять з картини в картину, якісь улюблені теми, сюжети

«Дуже красиві, несподівані роботи Олега Мінька, які десь лежали у скрині. Ми бачили переважно великі полотна митця, а це – камерні рисунки, графіка, які абсолютно самодостатні і своєю камерністю ближчі до єства самого художника, аніж його крупні речі. Картини треба прочитувати.

Він мав свої коди, знаки, які переходять з картини в картину, якісь улюблені теми, сюжети», – зауважила мистецтвознавець Галина Кусько, яка працювала з митцем на кафедрі ткацтва.

У представлених роботах художника-модерніста Олега Мінька десь прошмигує певне бешкетництво, що означає внутрішню свободу самовираження і прагнення до самобутності.

Олег Мінько залишив понад 600 робіт, які зберігаються у галереях і приватних колекціях в усьому світі. Митець працював у стилі реалізму, експресіонізму, постмодернізму. Він створив чудові гобелени і театральні завіси. Останньою була його картина із зображенням свічки…

Виставка Олега Мінька триватиме у Львові до 18 грудня.


Реклама

А поділитися?