Львівський «полігон» для інновацій. Як мікрорайон Наукова стає «розумним»

logo
116435_lvivskij_poligon_dlja_innovacij_jak_mikro.jpeg


«Наприклад, є компанія «Елекс», офіс якої знаходиться у цьому мікрорайоні. Вона виступила з ініціативою, з досить суттєвими знижками (90% і більше) запровадити медично-інформаційну систему в поліклініці. Є ще ряд компаній-виробників різного обладнання, різних сервісів, з якими ми ведемо перемовини і які зацікавлені в тому, щоби свої рішення презентувати і встановити в цьому районі», – пояснив Андрій Вишневський.

Фінансування проекту «Наукова — розумний мікрорайон» здійснюється з бюджету розвитку міста Львова, який мав частково закладені на це кошти. Частина проектів реалізується на громадських засадах або за знижками окремих компаній, плюс грантові кошти, на які очікують в рамках реалізації окремих проектів (наприклад, у школі мистецтв). Здебільшого, впровадження новинок відбувається тоді, коли залучають місцевих виробників, спонсорів, компанії-вендори чи ІТ-компанії до реалізації сервісів.

Що передбачає проект?

Проект реалізовуватиметься межах вулиць Наукова, Пулюя, на частинах вулиць: Княгині Ольги, Володимира Великого, Кульпарківської, Трускавецької.

Як пояснили сайту 032.ua представники ГО «Наукова», основні акценти розвитку мікрорайону — це інфраструктура й освіта.

Попередньо, бачення «розумної» Наукової полягало у економії енергії та підвищенні комфорту в мікрорайоні. Для цього мають встановити «розумні» світлофори, енергоефективні стовпи, еко-зупинки громадського транспорту, інформаційні багатофункціональні табло, автоматизовані парковки та багато іншого.

«Одна із ідей запровадження цього району була в тому, щоби в реальному житті тестувати якісь інновації і в подальшому розгортати їх на все місто. Бо одна справа, якщо ми говоримо про щось гіпотетичне, що могло би дати користь для мешканців Львова, інша — коли ми в цьому розумному районі щось спробували, воно себе показало з гарної сторони, це сприйняли самі мешканці Наукової, тоді вже є сенс далі тиражувати такі речі на все місто. Це такий собі інноваційний полігон», – вважає Андрій Вишневський.


Реклама

А поділитися?