Львівський суд почав розгляд позов Ярослава Жукровського до Мін’юсту

logo


Львівський окружний адміністративний суд почав розглядати позов екс-голови Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослава Жукровського до Мін’юсту. 29 січня відбулось перше, підготовче, засідання у цій справі.

Нагадаємо, що Ярослав Жукровський звернувся із позовом до Міністерства юстиції із вимогою визнати протиправним наказ про його звільнення. Екс-чиновник хоче скасувати цей наказ через суд та поновитись на посаді голови львівського управління юстиції. Також Ярослав Жукровський вимагає через суд виплатити йому середній заробіток «за час вимушеного прогулу», йдеться у його позивній заяві.

Екс-голова львівської юстиції також звернувся до суду із усним клопотанням заборонити Мін’юсту вчиняти будь-які дії щодо конкурсу на заміщення посади голови управління на час розгляду його позову, адже це може зашкодити поновленню чиновника на посаді. Проте суддя Андрій Гулик відклав розгляд цього клопотання до наступного засідання.

Під час засідання до переліку відповідачів, окрім міністерства, додалось ще й львівське управління юстиції. За словами представниці Мін’юсту Ірини Скалецької, саме воно може розглядати питання виплат заробітної плати та внесення змін до трудової книжки.

Ірина Скалецька, що представляла Міністерство юстиції, відмовилась спілкуватись із журналістами

Під час засідання представниця Мін’юсту заявила, що підставою для звільнення Жукровського з посади були матеріали його дисциплінарної справи, а доповідні записки, у яких йшлося про примус чиновників до противправних дій, «не бралися до уваги». Вже після засідання, спілкуючись із журналістами, Жукровський звинуватив її у брехні.

«Представниця Міністерства юстиції бреше, так само, як і дисциплінарна комісія вводить суспільство в оману. Тому що ті доповідні записки були в матеріалах дисциплінарного провадження, про ці доповідні записки знали всі. І саме за ними мали би порушуватись кримінальні справи, а не робити вигляд, що їх немає. І винних осіб треба садити в тюрму, а не прикривати їх. Ця система прикривання має припинитись. Ці доповідні записки були підписані трьома посадовими особами і вони письмово стверджували про те, що їх змушували вчиняти неправомірні дії, їх змушували заходити в реєстр і шукати компромат на державних реєстраторів, на нотаріусів, на інших суб’єктів державної реєстрації – аби потім займатись банальним «доїнням» цих осіб. Я зупинив це – і поплатився посадою», – заявив Ярослав Жукровський.

Справу розглядає суддя Андрій Гулик

На перше засідання у справі Жукровського прийшло чимало відвідувачів: зала суду не змогла вмістити усіх охочих спостерігати за процесом. Також кілька осіб звернулись із заявами, аби стати третіми сторонами у процесі.

На думку Ярослава Жукровського, Міністерство юстиції бажає затягнути розгляд справи, залучаючи до неї третіх осіб.

«Міністерство хоче, щоб я якнайдовше не повернувся на дану посаду. Вони бояться мого повернення. Зрештою, я впевнений, що суд прийме справедливе рішення: скасує цей відверто маразматичний наказ та поновить мене на посаді», – заявив Ярослав Жукровський.

Додамо, що представниця Міністерства юстиції Ірина Скалецька спілкуватись із журналістами відмовилась.

Наступне засідання у цій справі призначили на 8 лютого.

Нагадаємо, що Ярослав Жукровський очолив Головне територіальне управління юстиції у Львівській області у серпні 2015 року. Про його звільнення стало відомо 29 грудня 2017 року. Офіційною причиною звільнення стало «перевищення службових повноважень»: мова йде про наказ Жукровського, згідно з яким будь-яке входження його підлеглих до державних реєстрів мало здійснюватись виключно на підставі його подання.

Зараз обов’язки начальника Головного територіального управління юстиції Львівщини виконує перший заступник Жукровського – Роман Мазур.