Львівський суд випустив на волю підозрюваного учасника банди, що здійснювала замовні вбивства (Фото)

logo


Колегія суддів Шевченківського районного суду Львова випустила під заставу обвинуваченого в замаху на вбивство Михайла Баджегу, – повідомляє Дивись.info з посиланням на ІА ZIK.

Він, за версією правоохоронців, входить у злочинну групу, що причетна до здійснення вбивств на замовлення, зокрема, замаху на львівського бізнесмена Богдана Копитка. Нагадаємо, унаслідок замаху загинули двоє його охоронців та водій. У результаті розслідування справи замаху на Копитка слідство встановило нові епізоди, і Баджегу затримали за підозрою в замаху на вбивство ще одного львівського бізнесмена. Раніше декілька разів суд залишав Михайла Баджегу під арештом без права вийти під заставу.

Нагадаємо, що у вересні 2016 року було встановлено та арештовано банду злочинців, які займались вбивствами на замовлення. Про розкриття резонансного замаху на Копитка на спільному брифінгу в Києві заявили Генпрокурор України Юрій Луценко, голова МВС Арсен Аваков і перший заступник голови Нацполіції – керівник кримінальної поліції Вадим Троян.

Львівський суд випустив на волю підозрюваного учасника банди, що здійснювала замовні вбивства

Керівники силових відомств відрапортували: замах на львівського бізнесмена Богдана Копитка 29 серпня 2016 року, внаслідок чого загинули троє його охоронців, готувався організованою злочинною групою два місяці. Поліція затримала організатора і ще трьох членів цієї групи.

За версією силовиків, організатор пообіцяв виконавцям замовного вбивства 2 млн 600 тис. гривень. За словами Трояна, за два місяці до скоєння замаху, коли по трасі, де стався злочин, вкладали новий асфальт, злочинці заклали керований фугас. Засідки були зроблені в двох місцях, через 3 кілометри було закладено ще 2 фугаси. Під час нападу на кортеж підприємця організатор «працював» з кулеметом, поруч з ним один виконавець був також з кулеметом і мав РПГ-26, інші двоє злочинців вели вогонь по кортежу з автоматів.

Під час обшуків у членів банди був вилучений кулемет, з якого здійснювались постріли, та інша зброя. «Судячи з результатів обшуків, банда готувалася до скоєння інших злочинів, у тому числі не тільки на території Львова, але й на території столиці та навколишніх областей. Тому її ліквідація не тільки поставила крапку в розслідуванні скоєння замаху на життя громадянина Копитка, але й імовірних замахів на життя інших громадян України на території інших областей», – заявив тоді Генпрокурор Юрій Луценко.

Львівський суд випустив на волю підозрюваного учасника банди, що здійснювала замовні вбивства Фото: МВС

Вбивство Богдана Копитка членам банди не вдалося довести до кінця, однак тоді загинули троє людей. Під час розгляду цієї справи було встановлено ще низку епізодів, серед яких – замах на одного з львівських бізнесменів, який мав бути вчинений в його будинку, де перебували його дружина і четверо дітей. По цьому епізоду поліція арештувала Михайла Баджегу, який під час арешту чинив опір із нанесенням тілесних ушкоджень працівнику поліції.

Галицький районний суд Львова під час досудового розслідування тричі обирав Баджезі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без застави. Такі рішення були залишені без змін апеляційним судом. Після надходження справи до Шевченківського суду Львова у 2018 році колегія суддів (Кавацюк, Невойт і Федорова) ухвалою від 30 березня 2018 року продовжила строк тримання під вартою Михайла Баджеги на 60 діб без визначення застави, а також ухвалою від 30 травня 2018 р. було продовжено строк тримання під вартою на 35 діб без визначення застави.

Львівський суд випустив на волю підозрюваного учасника банди, що здійснювала замовні вбивства Фото: МВС

Строк тримання під вартою спливав 6 липня 2018 року. І от 4 липня при розгляді клопотання про продовження строків тримання під вартою несподівано для потерпілих та сама колегія суддів суддів (Кавацюк, Невойт і Федорова) продовжила строк тримання під вартою Баджезі, але вже із визначення застави – 368 тис. грн.

«Жодні обставини з моменту винесення первинних Ухвал та Ухвали від 04.07.2018 року не змінились. У кримінальній справі лише оголосили обвинувальний акт та встановили порядок дослідження доказів, – коментувала ЗІКу адвокатка потерпілих Наталія Барбадин-Дунець. – Жодних нових доказів зі сторони захисту чи будь-яких досліджень, доказів обвинувачення, які б впливали на зменшення ризиків по Баджезі чи змінювали його становище у даній справі не відбулось. Таким чином, та сама колегія при одних і тих самих обставинах в одному випадку винесла Ухвалу про продовження строку тримання під вартою без застави, а в іншому випадку – із заставою».

Цікаво, що аналогічна ситуація була в лютому 2017 року, коли під заставу випустили Гаврилюка – обвинуваченого в замовленні та організації замахів та вбивств. Тоді громадськість влаштувала акцію протесту біля Апеляційного суду Львівської області. Під тиском протестувальників головуючий суддя Макойда написав заяву на звільнення. Щоправда, вийти на волю Гарилюку так і не вдалося – відразу наступного дня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою в іншій кримінальній справі.

Зараз Гаврилюка і ще чотирьох підозрюваних продовжують утримувати в СІЗО, а от Михайла Баджегу – випустили на волю. Тепер активісти протестують проти звільнення Баджеги та наполягають на відводі суддів, які прийняли таке рішення. Варто зауважити також певні біографічні деталі суддів, що входять до колегії, яка винесла рішення про те, аби відпустити підозрюваного під заставу. Наприклад, суддю Петра Невойта у 2016 році Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала звільнити, вбачаючи у його діях факти, які свідчать про порушення присяги.

На сьогодні у справі щодо замаху на Копитка почалось судове слідство. Досліджені протоколи огляду місця подій, допитано обвинувачених та потерпілих. Розгляд справи продовжиться на початку вересня.