Львівський театр «Воскресіння» вперше за півстоліття відремонтують

logo
109244_lvivskij_teatr_voskresinnja_vpershe_za_pi.jpeg


У Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» до осені мають провести капітальний ремонт. На його реконструкцію цього року місто витратить більше мільйона гривень.

Роботи, щоправда, на кілька років, адже майже півстоліття у театрі не було ремонту. Час від часу у приміщенні білили стіни та стелю. Та й це силами працівників театру.

«За останніх 45 років тут не робилось ніяких ремонтів, ремонти робились, коли тут був кінотеатр «Піонер» за радянських часів», ‒ каже засновник фірми-підрядника Борис Куманець.

Тим часом, стелю театру регулярно заливає.

«В цій частині театру над нами є мешканці, ‒ показує частину глядацької зали заступниця директора театру Галина Ткачук. ‒ Вони нас затоплювали, а інша частина театру, яка є між будинками, ‒ дах. Він не витримував того, що падає сніг, ще деколи цегла падала і воно робило нам діри, тому там дах дуже понищений, дуже протікає».

Цього року дах театру нарешті відремонтують. Модернізують і систему електропостачання, адже її заледве вистачає на освітлення. А от постановки зі спецефектами доводилось відкладати до кращих часів. Причепурять і глядацький зал: побілять стіни, замінять підлогу, доведуть до ладу сцену та встановлять нові крісла. І все це потрібно встигнути до осені.

«В першу чергу треба забрати оцю сирість, яка завжди була присутня в театрі, тому роботи в підвалі, стеля, повністю має бути зроблений зал», ‒ каже міський голова Андрій Садовий.

Наступного літа хочуть відреставрувати балкони та зробити гримерки для акторів.

Загалом цього року міська рада виділила театрам більше 4,5 мільйонів гривень. У міжсезоння ремонтуватимуть Перший театр для дітей та юнацтва, Львівський драматичний театр імені Лесі Українки та реставруватимуть фасад театру імені Леся Курбаса.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...