Львівський університет виступив проти будівництва підземного паркінгу поруч з головним корпусом

logo


Вчена рада Львівського національного університету ім. І. Франка висловилась проти намірів побудувати на площі перед університетом підземний паркінг. Лист із зауваженнями до детального плану території біля ВНЗ у понеділок, 12 лютого, опублікували на офіційному сайті університету. Водночас у мерії сподіваються переконати керівництво ЛНУ у доцільності будівництва підземного паркінгу біля головного корпусу університету.

У листі, який підписали 17 працівників університету, серед яких є проректори, декани та завідувачі кафедр, наводяться 14 зауважень до проекту детального плану території поблизу університету. Серед них – відсутність оцінки екологічного стану, згадка про складні геологічні умови та небезпеку осідання споруд.

«У проекті відсутнє належне обгрунтування доцільності реконструкції площі і особливо будівництва підземного паркінгу… Пропоноване будівництво паркінгу на 350 автомобілів жодним чином не вирішує проблеми паркування у центральній частині міста, де щодня паркуються тисячі автомобілів… Пропоноване створення сприятливих умов для пішоходів та учасників дорожнього руху насправді призведе до суттєвого погіршення існуючого стану для парку, будівлі університету, прилеглих до нього територій», – йдеться у висновках комісії вченої ради університету.

Висновки комісії вченої ради ЛНУ ім. Франка щодо проектів реконструкції території біля університету

Із листа працівників ЛНУ ім. І. Франка також стає зрозумілим, що вони виступають проти кардинальних змін на площі перед головним корпусом, на якій планувалося будівництво нової дороги, а під нею – дворівневого підземного паркінгу.

«Проектом практично ігнорується розташований впритул до майбутнього паркінгу головний корпус університету – пам’ятка архітектури. Університетська будівля і партерна частина парку ім. І. Франка формують надзвичайно важливий природно-історичний ансамбль, який потрібно зберегти для прийдешніх поколінь», – впевнені працівники ЛНУ ім. І. Франка.

Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський розповів ZAXID.NET, що не здивований критикою, оскільки таке часто відбувається під час перших обговорень. За його словами, зауваження працівників університету візьмуть до уваги і спробують детальніше розібрати під час засідання спеціальної комісії.

«Ці зауваження безперечно матимуть вплив на наміри з будівництва паркінгу. Без згоди університету ми не можемо коригувати детальний план. І для того, щоб отримати таку згоду, є інструмент, який називається погоджувальною комісією. Ця комісія буде засідати і спростовувати або підтверджувати висловлені аргументи. До її складу може увійти будь-хто, але ми будемо просити увійти до її складу найбільших опонентів цього проекту», – розповів Юліан Чаплінський.

За його словами, більшість висловлених зауважень не враховують, що йдеться наразі лише про детальний план території, а не конкрентний проект підземного паркінгу, який матиме і аналіз екологічного впливу, й інші речі, відсутність яких викликає зараз претензії.

Рекомендований містобудівною радою проект реконструкції площі біля ЛНУ ім. І. Франка

Водночас на критику з боку ЛНУ ім. І. Франка у вівторок, 13 лютого, відреагував і міський голова Львова Андрій Садовий. За його словами, мерія вже більше двох років дискутує з львівським університетом через підземний паркінг.

«З точки зору розташування – це ідеальне місце, бо будувати паркінг на відкритій площі легше, ніж щось придумувати інше. Ми дебатуємо з університетською спільнотою вже більше двох років щодо будівництва паркінгу. Ми вийшли вже на перше громадське обговорення. Вчора послухали різні сторони. Пан Чаплінський отримав нові завдання і далі буде продовжувати цю роботу у тісній співпраці з університетською спільнотою. Без підтримки університету цього робити не можна. Ліворуч та праворуч університету машини вже паркують в три ряди. Як це унеможливити? Де інше місце, щоб збудувати паркінг в цьому ареалі? Архітектор міста має свою чітку позицію. Я вважаю, що вона має право на життя», – заявив Андрій Садовий.

Додамо, що зауваження до проекту детального плану території поблизу університету міськрада прийматиме до 19 лютого (пропозиції можна подавати у відділ громадського партнерства «Секретаріату ради» через ЦНАП).

Наразі існує шість проектів детального плану, хоча містобудівна рада рекомендувала лише один, який передбачає звуження дороги для проїзду авто до 7 м, залишає односторонній рух приватного транспорту дорогою перед університетом (як це є зараз), а громадський транспорт виводить на новий проїзд перед пам’ятником Франкові.