Львівський завод випустить високофункціональні протези кінцівок

logo


У 2017 році Львівський протезний завод випустить високофункціональні протези кінцівок, які дозволять брати дрібні предмети, як-от папір.

«Міопротези – це протези, які працюють від певного скорочення м’язів, тобто в куксоприймач протезу вмонтовують датчики і певна група м’язів працює, людина уявляє, що хоче взяти і відкриває кисть», – розповіла заступник директора з медичної роботи Вікторія Оліх.

Зараз їх носять лише деякі учасники АТО, але з Нового року ними зможуть скористатися всі інші пацієнти. Тим паче, що протези безкоштовні для всіх пацієнтів. Окрім того, при протезному заводі вже два місяці працює реабілітаційний центр імені Маркіяна Паславського, який у серпні відкрили за кошти меценатів. У центрі встановили нове обладнання та розробили спеціальні методики. Ноу-хау центру – ергокімната. Тут пацієнти з протезами вчаться по-новому пристосовуватися до домашніх умов.

«У цій кімнаті є дошка з різними предметами, замками, ручками, засувками, де люди з протезами можуть навчитися ними користуватися», – розповів реабілітолог Богдан Тістик.

Є тут спеціальна кухня, де пацієнти вчаться готувати та мити посуд з протезами. Є тут також автосимулятор, який повертає віру в себе тим, хто хоче таки кермувати, не зважаючи на травми.

Роман, який за професією водій, втратив ногу. Проте він не сумнівається, що повернеться до своєї справи. Тренажер допоміг.

«Якщо ти хочеш, то нічого тобі не завадить. Відновитися і навчитися заново – лише з протезом – питання часу і бажання», – зізнався Роман, який є пацієнтом центру.

А от пані Оля, яка втратила ногу, приходить до центру уже 40 років. Оновлений бачить вперше. Каже, що тепер новий протез розходжуватиме не в коридорі, а на спеціальній біговій доріжці.

«Тепер уже нові протези роблять, німецькі. Раніше були трохи тяжкі, а тепер такі легенькі. От у мене є коліно і я бігаю так, ніби маю ноги», – розповіла жінка.

За два місяці роботи центр пролікував понад 100 пацієнтів, третина з яких – учасники АТО. Львівський центр працює для 5 областей.