Львівську браму відреставрували за керівництвом німецьких фахівців. Фото

logo


Майстри використали техніку VXII ст.Фото: Павло Паламарчук

Фото: Павло Паламарчук

Після 5-тижневої реставрації, у каплиці Боїмів встановлюють браму. Її почали відновлювати вкінці липня, споіваючись встигнути до відкриття фестивалю «Європейські дні добросусідства».

Як розповів для Zaxid.net реставратор та експерт GIZ з Німеччини Андреас Альтгаммера, львівський реставратор розробив карту відшкодування: «Це малюнок, на якому була кожна деталь. Коли ми знімали браму, вписували деталі, яких бракує, і по карті відшкодувань їх доставляли», – зазначив Андреас Альтгаммера.

На місці зруйнованої частини брами реставратори поставили метал приблизно з тієї ж доби, у якій зробили браму, з Німеччини. Раніше метал був частиною старого моста, з нього зробили металеві смуги та цвяхи на браму. Майстри використали техніку VXII ст.

Нагадаємо, металеву браму каплиці Боїмів демонтували на замовлення Львівської національної галереї мистецтв. На час реконструкції брами в каплиці Боїмів буде встановили тимчасову, металеву брама.

«Каплиця зведена у стилі пізнього відродження, є унікальною пам’яткою архітектури. Адже це чи не єдиний сакральний об’єкт у Східній Європі, фасад котрої прикрашений елементами нідерландського маньєризму – течії, що зародилась під час мистецької ренесансної кризи» – розповів Tvoemisto.tv голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк.

У березні 2017 року була створена робоча група з експертів, метою якої є реконструкція вхідних дверей та решітки. 

Фото: Павло Паламарчук