Львівщина відзначає 525-ліття козацького руху в Україні

logo
106078_lvivwina_vidznachae_525_littja_kozackogo_.jpeg


На Львівщині тривають святкові заходи до пам’ятних дат козацтва.

Львівщина відзначає 525-ліття козацького руху в Україні та 425-річчя українського реєстрового козацтва. З цієї нагоди сьогодні, 30 червня, у Львівському торговельно-економічному університеті провели ювілейну козацьку академію.

Другий день святкувань розпочався подячною Літургією Українському козацтву у Церкві Святої Трійці. Продовжили заходи ювілейна козацька академія та святковий концерт.

Представників духовенства, козацтва, науковців, громадськість, присутніх на заході привітала заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. «Як би сьогодні не було важко нашим воїнам на Сході, вони є тією справжньою армією, яка боронить кожного з нас. Жертовність, сила духу та волі, мужність свідчать про зв’язок, який сучасні Герої мають із козацтвом, лицарством, які також зажди були захисниками свого народу. Важливо передати сучасній молоді те, що ми маємо чим гордитися сьогодні і, безумовно, будемо мати чим пишатися завтра», – зазначила вона.

Завершилися святкування смакуванням козацьким кулішем та пішим екскурсійним маршем місцями козацької слави.  

Вчора святкування стартувало разом із Всеукраїнською науковою конференцією «Витоки та становлення козацького руху на етнічних землях України».

Конференція зібрала представників духовенства, козацтва, влади, науковців, громадськість. На важливості дослідження періоду козацтва в процесі державотворення наголосила під час вітального слова заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Оксана Стоколос-Ворончук.

«Проукраїнські козаки важливі не лише в історії України, а й в світовій історії. Про це свідчать історичні пам’ятки, легенди, розповіді. Окрім сили, мужності в історії козацтва витає доля містики. Саме тому важливим сьогодні є розвіяти або ж підтвердити це характерництво козацтва», – зазначила Оксана Стоколос-Ворончук.

Нагадаємо, у Львові відбудеться перший #ШухевичФест.

Більше новин Західної України читайте на “Справжній Варті”.


Реклама

А поділитися?