Львівщина вшановує Богдана-Ігоря Антонича, який пішов з життя 80 років тому

logo
108617_lvivwina_vshanovue_bogdana_igorja_antonic.png


8 липня, 2017 – 13:04

Вшанування Б.-І. Антонича на Янівському цвинтарі у Львові 6 липня

80 років тому відійшов у вічність великий  український поет, прозаїк, перекладач Богдан-Ігор Антонич.

…Він відійшов у вічність двадцятивосьмирічним юнаком 6 липня 1937 року після затяжної хвороби – єдиний син у батьків і неперевершений поет України, який встиг зробити значний внесок в українську поезію завдяки своїй філософській ліриці, релігійно-космічними мотивам, відгомоном лемківського фольклору.

На Янівському цвинтарі у Львові, де він похований, відбулась поминальна панахида за участю гостей із села Бортятин, де його батько-священик мав  парафію і залишив по собі гарний спомин, львівської інтелігенції, духовенства і шанувальників творчості поета. Після панахиди слово шани виголосив відомий львівський поет Ігор Калинець та заступник голови Львівської облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук. «Вісімдесят років тому з української землі пішла людина, яка пригорнула своїм словом багатьох, людина – талант, людина – новатор. Богдан-Ігор Антонич – митець, який жив за своєю «зеленою Євангелією» та вірив, що все, що нас оточує, має здатність «розмовляти». А ще, розуміючи швидкоплинність, він просто любив життя. І сьогодні його велике відкрите серце і світосприйняття є прикладом для нас…, це той грунт, на якому слід будувати своє життя», – зазначила пані Оксана.

Вшанування  Б.-І. Антонича продовжаться також у неділю, 9 липня, в Музеї-садибі родини Антоничів, де  відбудеться відкриття фотовиставки «Вітай життя» за мотивами творів поета і виступ Львівського акустичного гурту «Три кроки в ніч», що в супроводі бандури виконає пісні на вірші поета. Також цього дня відбудеться круглий стіл «Антонич і модернізм: національне мистецтво та  універсалізація ідей», який об’єднає літературознавців, науковців, істориків, філологів та дослідників творчості Богдана – Ігоря Антонича.

Йосип Марухняк, Львівщина, світлини автора


Реклама

А поділитися?