Майно Львова під арештом

logo


Місто уже три місяці не може продавати чи здавати в оренду майно через суперечку міської ради з департаментом виконавчої служби за 6 млн грнzakon.temaretik.com

zakon.temaretik.com

Усе майно Львова перебуває під арештом Державної виконавчої служби, розповів Tvoemisto.tv голова фракції «Народного контролю» у Львівській міській раді Валерій Веремчук.

За його словами, це тягнеться уже кілька місяців, а причиною арешту стала судова тяганина щодо земельної ділянки по вулиці Федорова, право оренди якої Львів 2007 року виставив на аукціон і продав  за майже 30 млн грн ТОВ «Українські інвестиційні системи». Однак фірма так і не змогла використати цю ділянку через судові позови, зокрема, низки єврейських організацій, які протестували проти будови в центрі колишнього єврейського кварталу. Підсумком справи стало рішення суду в Києві в листопаді 2015 року, згідно з яким міську раду зобов’язали заплатити компанії 71 млн грн.

«До сьогоднішнього дня все майно міста Львова арештоване. Сьогодні не можна укласти договір оренди майна, договір оренди землі, договір викупу, тому що у нас все майно міста Львова перебуває в арешті», – сказав Валерій Веремчук.  За його словами, якщо зараз хтось спробує укласти договір  оренди земельної ділянки чи продовжити договір, то цього зробити не можна, навіть по рішеннях, які вже прийняла міська рада.

Директор юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич розповіла Tvoemisto.tv, що зараз в апеляційній інстанції триває суд з департаментом Державної виконавчої служби України. За словами Гелени Пайонкевич, міська рада добровільно виконала рішення суду щодо сплати коштів ТОВ «Українські інвестиційні системи», відтак не погоджується з тим, що виконавча служба вимагає сплатити 6 млн грн виконавчого збору. За її словами, це триває вже три місяці.

«У першій інстанції ми перемогли щодо зняття арешту і зараз триває розгляд справи в Апеляційному адміністративному суді Львівської області», – сказала директор департаменту.

З огляду на судові справи є заборона на відчуження будь якого майна Львівської міської ради, пояснила Гелена Пайонкевич, відтак станом на зараз не можна укласти угоду про оренду чи продаж майна чи землі, що належать ЛМР. Однак на інші галузі міської господарки це не впливає, зазначила вона.

Тарас Базюк