Майже весь бюджет Львівщини у 2017 році скерують на зарплату та енергоносії

logo


Львівська обласна рада 22 грудня затвердила головний фінансовий документ на 2017-й рік. До казни очікують майже 13 мільярдів гривень доходів і на 100 мільйонів менше видатків. Втім левова частка грошей піде на оплату енергоносіїв та зарплату бюджетникам. І лише трохи більше 5% ― це видатки розвитку.

2017-й рік для Львівщини прогнозують складним у фінансовому плані. Хоч бюджет прийняли без дефіциту і він на два мільярди гривень більший, аніж цьогорічний, та уже зараз фінансисти кажуть: грошей не вистачить.

«Ми бачимо по цифрах у бюджетній сфері ― культурі, освіті, медицині, що в повному обсязі коштів не буде вистачати, але за рахунок мобілізації ресурсів, за рахунок стабілізаційної дотації, яка передбачена в обласному бюджеті, сподіваюся, ми все-таки зможемо виконати бюджет», ― наголосив голова бюджетної комісії ЛОР Олег Домчак.

Левову частку бюджету «з’їсть» заробітна плата та енергоносії. З наступного року на область переклали низку видатків, які досі фінансувала держава, насамперед в освітній сфері.

«Освітня субвенція залишається тільки на фінансування оплати праці суто педагогічних працівників. Все решта – зарплата інших працівників (бібліотекарів, обслуговуючого персоналу), а також оплата енергоносії лягає на місцеві бюджети», ― пояснила директор департаменту освіти Львівської ОДА Любомира Мандзій.

А ще з обласного бюджету повністю утримуватимуть училища, усі, крім львівських. Це додатково 13 ПТУ. Відтак ремонти та закупівлі в освіті відходять на другий план. Зменшили видатки і на медичні програми ― приблизно на 9 мільйонів гривень. Водночас додали коштів на лікування важкохворих діток.

«Збільшується фінансування програми забезпечення дітей-інвалідів медикаментами для життєвозамісної терапії. Цього року в обласному бюджеті вперше окремою стрічкою цільово передбачено лікування онкохворих дітей, дітей з гомофілією. Також вперше буде профінансовано видатки на мобільний хоспіс дитячий», ― розповіла в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

В цілому, бюджети обласних програм скоротили на 172 мільйони гривень. Так, майже на 100 мільйонів урізали фінансування ремонтів доріг.