Мамо, не шукай мене: Дев’ятирічний хлопчина, який вшосте втік із дому, знайшовся

logo
40977_mamo_ne_shukaj_mene_dev_jatirichnij_hlopc.jpeg


Зараз дитина перебуває у притулку. Хлопець, як й інші неповнолітні, що регулярно втікають із дому, перебуває на обліку в Службі в справах дітей.

— Сьогодні в нашій області на обліку Служби перебуває 13 дітей, які постійно втікають із дому, — розповідає газеті Експрес Володимир Лис, начальник служби в справах дітей ЛОДА.

— А хто ці діти, з яких сімей?

— Хочу наголосити, що втікають не лише з неблагополучних родин, діти цілком заможних батьків теж залишають домівки. Річ у тім, що іноді дорослі приділяють занадто багато часу роботі, а дитина залишається сама зі своїми проблемами. Ще одна причина втеч — насилля в сім’ї.

— І яке майбутнє в таких дітей?

— Після першої втечі ми проводимо профілактичну бесіду з батьками, щоб зрозуміти, чому так сталося. Звісно, якщо причина — насилля у сім’ї, то ми таку дитину одразу ставимо на облік. Усі інші потрапляють на облік, якщо втеча з дому повторюється. З їхніми сім’ями працюють психологи та соціальні служби.

Щодо цього хлопчика, то мама виховує його сама, важко працює, тому не може приділяти йому достатньо уваги. Насамперед ми робитимемо все для того, щоб врятувати їхню сім’ю. Але якщо ситуація не налагодиться, то, можливо, доведеться перевести дитину в інтернат.

Юлія СКОРИК


Реклама

А поділитися?