Машинки перед оперним театром у Львові на рік вилучатимуть у власників

logo


Чергова спроба муніципальної дружини припинити заборонений бізнес знову завершилася скандалом.

Рух на просп. Свободи блокували підприємці, які на площі перед театром опери й балету здають у прокат дитячі електромобілі. Безперервно ходити проїжджою частиною вони почали у відповідь на вилучення інвентаря.

«Я підбіг, намагався задавати запитання, мене почали бити муніципали і відтягувати від майна. Я почав їх затримувати, схопив одного за футболку, він зняв футболку. Я схопив іншого за футболку. Він почав волочити мене через всю дорогу», – розповів представник підприємця Олег Спиридонов.

Уперше атракціони перед оперним театром Львівський міськвиконком заборонив ще у 2015 році. Відтак, вдалося забрати звідти пересувні каруселі. А от з машинками війна триває.

«На розгляді в адмінкомісії – протоколи, що склала муніципальна дружина разом із нашими працівниками про порушення правил благоустрою, де максимальний штраф є 1700 грн», – повідомила заступниця голови Галицької райадміністрації Галина Бачинська.

Проте, як стверджують підприємці, на машинках, які їздять площею біля оперного театру, вони не заробляють. Виправдовуються: це лише тест-драйв для клієнтів, які хочуть орендувати машинку. Тому вилучення вважають незаконним і, мовляв, взагалі не знають хто і куди забрав їхнє майно.

«Все, майна немає.Нас обікрали. Ніяких документів, дитина плаче, дружина в шоці», – додав Олег Спиридонов.

Поміж тим, цей бізнес у нього із дружиною є сімейним. Він – найманий працівник у своєї дружини, яка є ФОПом.

А сутички із цим підприємливим подружжям відбуваються і справді не вперше, підтверджують у муніципальній дружині.

Інвентар у них вилучають, щоразу керуючись рішенням міськвиконкому і при цьому складають протокол. І щоразу виникає конфлікт.

«Як підтримку цей підприємець, пан Спиридонов, завжди використовує молодих людей, які в нього нелегально працюють. Ми вже подали запит у поліцію та фіскальну службу. А під час останньої сутички ніхто не постраждав», – повідомив начальник управління безпеки міста Юрій Діль.

Вилучене майно власникові повернуть під письмове зобов’язання про те, що він не буде використовувати його на площі.

«На сьогоднішній день юридичний відділ наш погоджує з юридичним відділом департаменту міської ради дії щодо посилення умов передачі. Тобто демонтаж буде відбуватися на рік. Після року часу вилучене майно ми будемо повертати. Підприємці мають зрозуміти, що працювати краще у дозволених місцях, а не там, де заманеться», – зазначив Юрій Діль.

Із грудня 2016 р. у цих підприємців-порушників вилучили понад два десятки одиниць їхнього інвентаря. Щоразу їх штрафували. Однак постанови про адмінпорушення вони оскаржують у судах.

Поміж тим, за словами Юрія Діля, одне із проваджень зараз у прокуратурі і там мають намір вимагати для порушників більшого покарання.