Медики б’ють на сполох: через «сміттєву» проблему львів’янам загрожують туберкульоз та холера

logo


Не минуло й місяця, відколи у Львові на сесії міської ради депутати затвердили меморандум щодо поводження із ТПВ, який підписали обласна, міська та місцеві ради. Він би мав, нарешті, вирішити «сміттєву» проблему у Львові, адже, згідно із документом, відходи мали б приймати сміттєзвалища області, а місцеві громади отримували б за це компенсацію. Однак, схоже, все так і залишилося на папері. За словами міського голови Львові Андрія Садового, меморандум не виконується, а понад 7тонн відходів лежать на землі і їх нікуди вивозити. Якщо так піде і далі, у Львові оголосять надзвичайну ситуацію.

Вчора у Львівській міській раді відбулось позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили критичну ситуацію, що склалась із вивезенням та захороненням ТПВ.

– По меморандуму на сьогоднішній день лише три міста (із 16-ти, які його підписали) погодились приймати невеликий об’єм відходів зі Львова – 80 тонн. 10 тонн приймає Червоноград, 30 тонн – Буськ, 40 тонн – Новояворівськ, – сказав на засіданні Садовий. – Перенакопичення сьогодні надзвичайно критичне в межах Львова, температура навколишнього середовища підвищується, тому нам треба приймати не прості рішення.

Міський голова зазначив, що поінформував про це голову Львівської облради, губернатора, телефонував віце-прем’єр-міністру Володимиру Кістіону. А сьогодні, 16 травня, каже, що буде говорити про львівську «сміттєву» проблему у Києві, куди збирається із візитом.

– Це питання вирішується автоматично в рамках нашої держави, якщо є політична воля його вирішити, – додав Садовий. – Ми поінформували усі служби, щоб бути готовими до наступних кроків, а наступний крок – це ініціатива оголошення надзвичайного стану, але таке рішення може приймати лише держава, місто не має права таке рішення приймати.

Наразі міська влада звернулася до власників ринків, щоб вони мінімізували відходи. Часто це відходи органічного походження, які треба не в контейнери викидати, а домовлятись з господарськими і фермерськими компаніями про компостування.

Б’ють на сполох і медики, адже на вулиці тепліє і подальше невивезення сміття загрожує спалахом кишкових та інших інфекцій.

– Сьогодні захворюваність на кишкові інфекції у місті Львові не перевищує захворюваність в аналогічний період минулих років, проте та ситуація, яка склалася, загрожує виникненням спалахів кишкових інфекцій, – говорить начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб. – Основними переносниками інфекцій є щурі та мухи. І якщо зі щурами в нас є засоби боротьби, то з мухами ми вдіяти нічого не можемо.

Головний спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Управління Держпродспоживслужби у Львові Галина Пилипович також додала, що якщо так піде і далі, то Львову загрожують не лише кишкові інфекції, а й туберкульоз та навіть холера.