Медики назвали салони краси та медзаклади, де мешканців Львівщини інфікували гепатитом

logo
123698_mediki_nazvali_saloni_krasi_ta_medzakladi.jpeg


Впродовж січня-липня 2017 року у 115 мешканців Львівської області виявили вірусні гепатити. У 39 людей виявили гепатит А, у 59 – гепатит Б та у 17 – гепатит С. Про це повідомили на сайті Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Як йдеться у повідомленні лабораторного центру, вірусний гепатит групи А у липні було виявлено у 39 мешканців Львівщини. Цей показник нижчий, ніж за аналогічний період 2016 року, коли гепатит А виявили у 49 мешканців Львівщини. Майже вдвічі знизилась захворюваність серед дітей. Цьогоріч гепатит А виявили у семи дітей, тоді як за аналогічний період минулого року – у 13.

Від початку року знизився і рівень зараження гепатитом групи В. У липні-січні 2017 року інфекцію виявили у 59 мешканців Львівщини, тоді як за аналогічний період 2016 року – у 82.

Імовірні джерела інфікування, за даними лабораторного центру МОЗ:

Перукарня «Шарм» (м. Львів, вул. Сихівська, 8);
Манікюр та педикюр у салоні «Розкіш» (м. Львів, вул. Шекавицька, 2)
Хірургічне відділення Дрогобицької центральної міської лікарні;
Гінекологічне та хірургічне відділення Київської міської клінічної лікарні;
Дрогобицька міська лікарня №1;
Стрийська залізнична лікарня;
Дрогобицька філія Львівського обласного центру служби крові.

У лабораторному центрі також зазначають, що у 10% випадків інфікування відбулось і під час надання послуг з манікюру та педикюру на дому. У 13,5% випадків інфікування відбулось при отриманні стоматологічних послуг. Проте адрес імовірних джерел інфікування не наводять. Ще у 10% випадків інфікування відбулось через введення наркотиків. Однак у 30,5% випадків не встановлено ймовірних джерел інфікування.

За сім місяців 2017 року н Львівщині також виявлено 17 випадків інфікування гепатитом С. За цей період 2016 року був зафіксований 21 такий випадок. Варто зазначити, що у червні 2017 року гепатит С виявили лише в однієї людини в області, а в липні не зафіксовано жодного такого випадку.

Ймовірні джерела інфікування встановлені лише у дев’яти із 17 випадків. Зокрема це:

гінекологічне відділення Київської лікарні швидкої медичної допомоги;
Український державний медико-соціальний Центр ветеранів війни;
манікюр у салоні на пл. Ринок у Самборі.

У двох випадках інфікування відбулось статевим шляхом та ще в одному – через манікюр на дому. Ще доє людей також інфікувались при введенні наркотиків.

Для довідки: Гепатити – це загальна назва гострих хронічних запальних захворбвань печінки інфекційного походження.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...