«Менталітет австрійців, їх любов до кави та балачок нагадує спосіб життя львів’ян». Cолістка Віденської опери Зоряна Кушплер — про сміливі жіночі мрії та вміння їх втілювати у життя

logo


Зоряна Ігорівна народилася в творчій музичній сім’ї : батько – народний артист України, соліст Львівської національної опери, професор Академії музики у місті Львові, мати — декан вокального диригентського факультету та факультету народних інструментів Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка. На питання: «Чи могла б донька таких батьків обрати інший шлях?» співачка відповіла : «Не могла і не хотіла! Це абсолютно був мій вибір, я з дитинства не уявляю себе без музики та співу. Після закінчення Львівської академії поїхала навчатися до Гамбурга моя сестра Оленка. А у нас з нею була така домовленість: якщо хтось з нас першим поїде навчатися чи працювати за кордон, то «потягне» за собою іншу. Ось так і сталося – я поїхала за своєю сестрою-близнючкою і продовжила навчання в оперній студії Гамбурга».

Зоряна КушплерЗоряна Кушплер

Навчання в музичній Львівській академії по класу вокалу запам’яталося на все життя. «Були дуже гарні часи у Львові і надзвичайно веселий, дружний курс. Всі п’ять курсів вокального факультету спілкувалися між собою: спільні танці, прекрасні викладачі, цікаві заняття, оперні постановки. З багатьма із своїх товаришів по навчанню я підтримую дружні стосунки і нині. В Гамбурзі також було дуже цікаво! З деякими однокурсниками я зустрічаюся на різних сценах».

До продовження навчання за кордоном наша співвітчизниця йшла цілеспрямовано і впевнено, навчаючись не лише майстерності гарного співу, а й оволодіваючи знаннями іноземних мов. Так у 19 років їздила з львівським оперним театром на гастролі до Італії в якості перекладача з італійської на українську мову. Якось потрапила знову у якості перекладача до Відня з ансамблем «Галичина».

«Пригадується один випадок, коли в магазині Віденської опери на очі попався компакт-диск Ірини Маланюк, відомої української співачки повоєнних років. Я була приємно вражена тим, що наша українка досягла в своїй майстерності таких висот, була солісткою віденської опери і що її записи відомі не лише в Україні, але й у цілому світі. Минуло 9 років, і я також стала солісткою віденської опери, а згодом на тій же поличці з´явився мій компакт- диск».

img_3173

В Гамбурзі Зоряна не лише навчалася і набиралася сценічного досвіду, але паралельно ще й виграла декілька міжнародних конкурсів, серед яких слід відзначити конкурс баварського радіо та телебачення АРД. Протягом 20 років на цьому конкурсі нікому не присуджували перше місце. Останньою, кому присудили цю премію, була Джессі Норман, величина світового масштабу.

«Програма була дуже насичена. Там треба було виконувати 19 творів, це дуже багато в порівнянні з тим, що зазвичай на конкурс везеш 5 оперних арій. Я виборола перше місце. Знаєте, це була величезна праця, але і кураж треба мати й авантюризм. Молодість тим і прекрасна, що людина готова до ризику», — згадує співачка.

У 2004 році Зоряну запросили по контракту в оперний театр у Берні (Швейцарія). По закінченню дворічного контракту була запрошена на роботу до Віденської опери. Щоб досягти тієї висоти, на якій нині знаходиться, співачка багато працювала і працює над собою. Цікава робота, спілкування з відомими людьми, любов та підтримка рідних дали вагомі результати і допомогли втілити заповітну мрію. Нині Зоряна Ігорівна – відома оперна діва не лише в Україні, а й у всьому світі. Вона з успіхом підкорює великі світові сцени: виступила в Карнегі – Холі (Нью-Йорк), Альберт – Холі (Лондон), у Празі, Мадриді, Кельні, Парижі, Гарці, Берні, Шанхаї, Сеулі, Тайвані, Сінгапурі. В Україні у квітні цього року заспівала «Кармен» на запрошення Національної опери і в Одеській опері. Це є її найулюбленіший сценічний образ.

Зоряна з великою радістю розповідає про свою співпрацю на сцені з зірками світової величини — такими видатними співаками, як Роландо Вілласон, Агнес Бальца, Томас Хемпсон, Самуел Ремі, Анна Нетребко, Едіта Груберова, Пласідо Домінго, Петр Бечала, Хосе Каррерас та іншими. Це великі особистості та справжні професіонали своєї справи і водночас звичайні люди, які завжди раді поспілкуватися і допомогти в разі потреби.

Але з особливою повагою та душевним теплом співачка згадує своїх батьків, адже саме їм завдячує своїми успіхами і перемогами. Саме вони заклали в тендітну дитячу душу основи найвеличнішої науки – Людяності, яка супроводжує співачку протягом усього її творчого життя. Ігор Федорович Кушплер, тато Зоряни, професор музичної академії, народний артист України, (трагічно загинув у 2012 році), великий патріот України, усе своє життя присвятив оперному співу і викладацькій роботі і по велінню свого серця не зміг покинути Батьківщину, хоча мав багато пропозицій працювати за кордоном. Мама, Ада Іванівна, була 34 роки деканом вокального, диригентського факультету та факультету народних інструментів Львівської державної музичної академії ім. М. Лисенка, добра, чуйна жінка, яка вселила в душі своїх доньок любов до праці. Любима сестричка Оленка, про яку так часто згадує співачка і без якої не уявляє свого життя, адже вони близнючки, тому й не можуть жити одна без одної і випустили разом вже не один компакт-диск. А коли зустрічаються разом, а це буває нечасто (Олена Ігорівна живе у Гамбурзі, відома піаністка, викладач Гамбурзької музичної академії), то це для них справжнє свято, навіть не вистачає часу, щоб наговоритися досхочу. З великою шаною та вдячністю Богу згадує співачка і свого чоловіка та маленького синочка, якому виповнилося нещодавно лише рік і дев’ять місяців. Саме з затишного родинного гнізда вона черпає сили та натхнення для роботи, постійно відчуваючи підтримку найдорожчих людей.

img_3176

Бурхливий життєвий ритм не дозволяє співачці часто бувати вдома, в Україні, але вона намагається хоча б раз на рік виступати на рідній землі.

Приємні спогади залишились у співачки і про місто дитинства, дорогий серцю Львів. Переносити розлуку допомагає схожість архітектури, стилю обох міст. Недаремно Львів називають «маленьким Віднем». Як розповідає співачка: «Відень, як столиця, на один поверх вищий за Львів. Адже вони будувались разом. Менталітет австрійців, їх уподобання, любов до кави та балачок нагадує спосіб життя львів’ян. Тому пристосуватися до нового міста не було великою проблемою».

Одного лише не вистачає – це її друзів, які залишилися вдома. Хоча при бажанні цю проблему можна вирішити, тому що є пряме авіасполучення Львів – Відень. Лише б вільного часу трішки десь взяти.

Знакове місце у Відні, з якого співачка черпає творче натхнення – це Віденська опера. А палац Шенбрунн, Бельведер, Хофбург – це відомі історичні пам’ятки, які неможливо обминути, побувавши у австрійській столиці. Адже вони є живими свідками історії і красивими архітектурними спорудами, які співачка рекомендує відвідати українському туристу.

Цікава співрозмовниця, весела, життєрадісна жінка, талановита співачка, володарка чарівного мецо – сопрано, до нестями закохана у свою професію, любляча мама і дружина… Навіть і перерахувати важко усі достоїнства цієї незвичайної, красивої зовні і своєю душею українки. Тож побажаємо їй творчих успіхів, здійснення задумів і простого жіночого щастя! Приємно, що наша Україна народила і випустила у світ таку талановиту доньку!

Самое читаемое:

В Северодонецке будут судить бывшего главу «Минэнерго ЛНР» и его пособников

В Авдеевской промзоне погиб 25-летний украинский военный – СМИ

Тука прокомментировал ситуацию в Станице Луганской. Причин для паники нет