Мер розповів, чому учасникам бойових дій не виділять ділянок у Львові

logo
23588_mer_rozpoviv_chomu_uchasnikam_bojovih_dij.jpeg


Протягом цього року буде надано 100 квартир категоріям, які найбільше потребують – сім’ям, які втратили годувальника, де в годувальника є травми не сумісні з працевлаштуванням, і дітям-сиротам, які пройшли зону бойових дій — міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував ситуацію з вимогами учасників бойових дій до міської ради Львова, пише city-adm.lviv.ua.

«Є пропозиції від певних учасників бойових дій, щоб всім дати ділянки у Львові. Це є неможливо фізично, бо у нас у плані міста є лише 20 га передбачено під індивідуальну забудову. Якщо є вільна ділянка, ми стараємось її виставляти на аукціон, щоб отримувати кошти і для ремонтів шкіл, доріг. Натомість, ми маємо співпрацю з обласною радою, в межах області виділено більше 10 тис ділянок. Ця робота буде продовжуватись, ми фінансуємо виготовлення відповідної містобудівельної документації. Кожне питання вирішується, але держава також не може все навішувати на місцеве самоврядування. Держава дає орден і говорить усім хлопцям іти до міста. Місто, здається, робить чи не найбільше від інших міст, але ми не можемо вирішити усі проблеми.

Отримав ділянку син генерала Кульчицького, це безпрецедентний випадок у нас був, також одна сім’я загиблого. У нас нема можливості дати усім, фізично таких можливостей нема. Сьогодні орієнтовно 5 тис учасників бойових дій є у Львові. Якщо місто має вільну ділянку, ми виставляємо на конкурсні торги, рішення приймає сесія міської ради публічно, у нас нема розподілу землі за межами міста. В області це робиться – 10 тис ділянок сьогодні виділено і далі робота триває.

Ми квартири виділяємо, житло – це набагато надійніше. Ми у найбільш важких ситуаціях виділяємо квартири. 19 квартир люди в січні вже отримали. До кінця року буде завершений будинок – 53 квартири, люди отримають ключі. Загалом цього року буде 100 квартир. Де більше є? Це сім’ї загиблих, важко поранені і діти-сироти – таким ми поможемо, ми не можемо виділити квартири усім учасникам військових дій. Тим, кому найважче, є квартира без дискусії. Ми усіх не можемо нагодувати, це держава мала би передбачити у державному бюджеті кошти на іпотечне кредитування і таким чином дійсно ця категорія мала би бути одною з перших. Є ще одна річ, на яку ми зараз йдемо, – це будівельні кооперативи з хлопців, які пройшли зону бойових дій, коли місто дає безоплатно ділянку, підводить мережі. Це також хороший варіант, бо вартість помешкання там буде орієнтовно на 30% дешевше, ніж купувати на ринку. Ми такою дорогою також ідемо», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.


Реклама

А поділитися?