Мер Вінниці запросив Андрія Садового на міський смітник і сортувальну станцію

logo
103219_mer_vinnici_zaprosiv_andrija_sadovogo_na_.jpeg


Несподіваний хід під час чергового загострення сміттєвого скандалу у Львові та після візиту знімальної групи 24-го каналу на вінницький полігон відходів у Стадниці зробив мер Вінниці… Бо Сергій Моргунов через Фесйбук запросив міського голову Львова Андрія Садового на міський смітник для переймання передового досвіду… 

Ось пост мер Вінниці у ФБ: 

 – Днями приїздили журналісти «24 каналу», який, як усім відомо, належить родині мера Львова Андрія Садового. До нас на вінницький полігон твердих побутових відходів часто приїздять журналісти різних центральних каналів. Тож зустріли – все детально показали, все розказали. Натомість отримали маніпулятивний сюжет в традиціях «розп’ятого хлопчика» – мовляв, це лише «красива легенда», – написав Моргунов.

– Я не буду вимагати вибачень. Замість багатьох слів запрошую особисто колегу Андрія Івановича Садового на наш полігон. Не «партизанськими стежками» відправляти на вихідних туди журналістів його телеканалу, а детально вивчити весь процес – як збирають та вивозять сміття з Вінниці, сортують його на станції на полігоні, побачити свердловини для видобутку полігонного газу, з якого виробляють електрику на блочно-модульній теплоелектростанції. І познайомити з представниками німецького інвестора, з якими ми співпрацюємо з 2008 року. До речі, розкриваю «страшну» таємницю – інвестори, які готові працювати з містами в питаннях поводження та утилізації відходів, в Україні є. І наскільки мені відомо, у Львові було більше 40 пропозицій від різних компаній.

До речі, Ваші колеги-депутати Львівської міської ради про наш досвід у пошуку інвестора запитували ще 2015-го, задовго до трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. Та розповіли про те, як у Львові за стільки років так і не знайшлося місця для жодного з потенційних інвесторів.

На жаль, у 2014-му, перед стартом виборів до Верховної Ради, коли Ви особисто приїздили до гостинного міста Вінниця, і ми з Вами мали зустріч, – питанням вирішення проблеми відходів, яке, як тепер уже знає вся країна, турбує львівську громаду вже 11 років поспіль – Ви взагалі не цікавились. Хоча ми і тоді, і зараз абсолютно відриті і готові ділитись вінницьким досвідом в будь-яких сферах з усіма містами.

Думаю, що і мери інших міст, які мають успішний досвід вирішення «сміттєвого питання», охоче ним поділяться із Вами. Бо насправді нелегальне вивезення побутових відходів з ввіреного Вам громадою міста вже стало проблемою чи не для всієї країни. Як це сталося восени минулого року у Погребищенському районі Вінницької області. Де збурена громада блокувала ці «невідомі» фури. А потім вінницьке комунальне підприємство «ЕкоВін» допомагало місцевій владі вирішувати питання з цим скинутим «невідомим» сміттям. Але ж взяли і зробили.

Мені не соромно показати те, що зробила наша команда з 2006 року в цьому питанні. Тож ще раз запрошую Вас до нас на полігон – екскурсію проведу особисто. Організацію подорожі до Вінниці готовий взяти на себе. З нетерпінням чекаємо у гості! І, до речі, що у цій ситуації мене найбільше дивує, то це те, що одночасно про нас поширюють неправдиву інформацію по підконтрольним медіа і в той самий час просять приймати у Вінниці львівське сміття.


Роман Ковальський

Усі записи →


Реклама

А поділитися?