Мешканці Коломиї організували КПП, аби не допустити ввезення львівського сміття (Фото)

logo


Мешканці Коломиї організували КПП, аби не допустити ввезення львівського сміття (Фото)

Ще кілька днів тому редакція Дивись.info писала про те, що 2000 тон сміття зі Львова захоронять на полігоні у Коломиї.

Тоді Андрій Садовий направив відповідного листа міському голові цього прикарпатського містечка  з проханням тимчасово зберігати ТПВ, що утворюються на території Львова. І мер Коломиї дав згоду.

А от мешканці Львова про таке рішення лідера «Самопомочі» дізналися не одразу. садовий документЦя інформація чомусь залишилась поза активною увагою львівських ЗМІ. А даремно, бо ж, знаючи як наша влада вміє домовлятися, варто було забити на сполох ще тоді.

Виявляється, Коломийська міськрада дала дозвіл прийняти сміття зі столиці Галичини без будь-якого громадського обговорення та погодження мешканців, зробивши це на екстреному засіданні виконавчого комітету. Підтримали це рішення за словами місцевих журналіст 14 членів виконкому.

І вже вдосвіта у неділю на коломийський КП «Полігон екологія» прибули перші дві вантажівки з 40 тонами львівських відходів. І це неабияк обурило місцеву громаду, яка змусила Коломийську владу скасувати рішення виконавчого комітету.

документ 1

«Ми розуміємо і розділяємо біду львів’ян. Однак бентежить інший факт – члени виконкому на чолі з міським очільником Ігорем Слюзарем не врахували, що наше сміттєзвалище не зможе витримати додаткового навантаження, а тому в майбутньому це може призвести до екологічної катастрофи вже не у самому Львові, а у Коломиї. Бо ж навіть зараз на звалищі утворилася гора зі сміття заввишки майже 10 метрів.», – коментує ситуацію Дивись.info журналістка з Коломиї Вікторія Мартинюк.

Також, за її словами, мешканці прилеглих районів цього прикарпатського містечка організували контрольно-пропускні пункти, щоб не допустити завезення сміття зі Львова.  Більше того, люди підготували відповідну вимогу, яку направили міському голові.

Ситуація ж зі львівським ТПВ і надалі залишає бажати кращого. Відходів більше, тому впоратися з ними стає дедалі важче. А соціальні мережі щоденно оновлюються серіями фото переповнених сміттєвих баків. Влада ж і надалі стверджує, що докладає усіх зусиль для вирішення сміттєвої кризи.

А тим часом науковці заговорили і про відходи з самих Грибовичів та прилеглих до полігону сіл. Подейкують, що звідти сміття не вивозять з першого дня катастрофи. Тому назріває ще одне екологічне лихо.

Олег ГАЛІВ

Фото надані Вікторією Мартинюк

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

КоментаріХочеш повідомити новину? Дій!