Мешканці Рясного та Білогорщі не хочуть сортувальної лінії

logo


Вирішення сміттєвої кризи у Львові наштовхнулось на опір самих львів’ян. Мешканці мікрорайонів Рясне та Білогорща у понеділок, 21 листопада, прийшли в Ратушу. Вимагали не розглядати на наступній сесії міської ради ухвалу, яка надає землю комунальному підприємству «Львівспецкомунтранс». Цю територію у промзоні комунальники мають намір використати для пресування побутових відходів, однак наразі цей процес призупинили.

Такого аншлагу на депутатській комісії архітектури та містобудування ще не було. Велику сесійну залу заповнили мешканці Рясного та Білогорщі. Люди не хочуть, щоб у промисловій зоні Рясне-2 запрацювала сортувальна лінія. Мовляв, вона надто близько до домівок.

«Яким чином в межах міста можна розміщувати будь-яке небезпечне виробництво? Нам кажуть: та ми поставимо, будемо легенько перевантажувати і швиденько поїдемо», – каже мешканець Білогорщі Остап Малашняк.

«В нас поруч, де хочуть розмістити цю сміттєпереробну лінію, чи як це називається, знаходиться зона, яка претендує на звання заказника. Бо там ростуть рідкісні сорти дерев. У нас у лісі ще водяться лисиці», – додає мешканка Білогорщі Наталя Кузьма.

Також мешканці проти, аби на сесії 1 грудня винесли на голосування ухвалу надати комунальному підприємству «Львівспецкомунтранс» 10 га землі на виробничі потреби. Ця ділянка розташована теж у промзоні Рясного під нерухомим майном підприємства.

«Повинно бути заслухано звіт від представника «Львівспецкомунтранс» про те, які дії будуть відбуватися, що буде робитися, аби ми всі тут почули і вже кінцево прийняли рішення, як ми діємо дальше», – говорить депутат міської ради Михайло Дідух.

Тож учасники комісії домовились – у порядку денному цієї ухвали не буде.

«Ми будемо радити міському голові на наступне пленарне засідання не виносити цю ухвалу. Також проводити відповідну роз’яснювальну роботу з мешканцями», – пояснює начальниця юридичного управління міськради Гелена Пайонкевич.

«Львівспецкомунтранс» оголосило тендер на послуги з пресування і складування сміття. Саме цим й планували займатись на відведеній території.

«В перспективі ми розглядали питання встановлення там пресувальної лінії, якщо в нас будуть якісь пропозиції адекватні. Якщо будуть учасники цього конкурсу, який ми оголосили, тоді ми планували там пресувати сміття», – каже директор ЛКП «Львівспецкомунтранс» Тарас Стефанишин.

Якщо ухвали на 10 гектарів землі не буде, підприємство розглядатиме менші площі.