«Микола Запорожець» їде до Львова. У середу пройде автопробіг на підтримку вживаних авто

logo
104750_mikola_zaporozhec_jide_do_lvova_u_seredu_.jpeg


17589428 червня Громадська організація «Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто» («ЗАВТРА») спільно з Львівською обласною організацією політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» проведуть у місті Львові автопробіг «Микола Запорожець» на підтримку законопроектів № 5561 та № 5562, які сприятимуть формуванню цивілізованого ринку вживаних автомобілів в Україні. 

Автопробіг стартує 28 червня, середа, о 14:00 у м. Львові, паркінг ТРЦ Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226 А).

О 15:30 «Микола Запорожець» буде на площі біля пам’ятника Тараса Шевченка (просп. Свободи), де можна буде отримати інформацію про законопроекти, які зроблять вживані іномарки справді доcтупними, та сфотографуватись з «Миколою». 

1-2 липня автопробіг відбудеться у Городку, Рудках, Самборі, Дрогобичі, Трускавці, Бориславі, Новому Роздолі та Миколаєві. 

Довідка:Як відомо, в нашій країні діють знижені ставки акцизного збору при імпорті вживаних іномарок, однак скористатися ними й купити дешеве авто за кордоном можуть далеко не всі українці. Причина – законодавчі обмеження. Так, знижені ставки застосовуються лише до автомобілів, вироблених після 2010 року, які не є дешевими, та діятимуть до кінця 2018-го. Крім того, щоб розмитнити іномарку на пільгових умовах, її необхідно ввезти особисто.

Придбати ж новий автомобіль нашим співвітчизникам не дозволяють низькі доходи.«Усе це змушує українців користуватися застарілими та небезпечними автівками або ж шукати різноманітні схеми купівлі доступних вживаних машин із-за кордону», – коментує ситуацію укропівець, член ГО «ЗАВТРА» Михайло Катрук.

За його словами, зазначені законопроекти, розроблені ГО «ЗАВТРА» разом зі спільнотою «Вільні люди мають авто» та депутатами з УКРОПу, дадуть змогу українцям купувати дешеві та безпечні іномарки.

Вони передбачають заміну екологічних стандартів «Євро» для вживаних автомобілів на технічний огляд та зняття обмежень на застосування чинних пільгових ставок акцизного збору. Ухвалення цих законопроектів гальмується через лобі автовиробників. Головний аргумент – скасування вимог відповідності екологічним стандартам не відповідає практиці Євросоюзу.Щоб довести абсурдність такого твердження, активісти купили «Запорожець» 1991 року випуску, ввезли його до країни ЄС (Польщі), розмитнили там та поставили на облік, заплативши цілком доступну суму – 40% вартості автомобіля.

«Таким чином ми підтвердили, що механізм, запропонований у законопроектах, не суперечить європейським нормам. Ми закликаємо народних депутатів України ухвалити ці документи, а наш «Запорожець» Микола вирушає в дорогу», – зазначив Михайло Катрук.

Контакти:Михайло Катрук, активіст ГО «ЗАВТРА», (063) 981 52 71;Олександр Сироїд, представник «Українського об’єднання патріотів – УКРОП», (067) 697 60 08;


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...