Мільйонні борги перед Нафтогазом «Львівтеплоенерго» та «Залізничтеплоенерго» розтермінують

logo
120161_miljonni_borgi_pered_naftogazom_lvivteplo.jpeg


Спишуть пеню і розтермінують борги. Комунальні підприємства «Львівтеплоенерго» та «Залізничтеплоенерго» отримали попередню згоду міста на реструктуризацію боргу за паливо перед НАК «Нафтогаз» та ДК «Газ України». Таку можливість їм забезпечує закон і відповідне рішення прийняв міськвиконком 11 серпня.

«Львівтеплоенерго» заборгувало 22 мільйони гривень, натомість пені назбиралось 123 мільйони. У «Залізничтеплоенерго» борг за газ – 100 тисяч гривень, а от пеня становить 3,6 мільйона гривень.

Виникли такі заборгованості не через господарську діяльність підприємств, а з вини держави ‒ через розбіжності у тарифах.

«Ці борги і ці штрафні санкції не виникли через те, що погано господарювали чи були неправильно прийняті рішення. Вони виникли, тому що був невідповідний тариф на газ. Тариф на газ в квітні 2016 року був піднятий, а тариф на теплову енергію був нижчого рівня і був піднятий тільки через півтора місяця. Ці всі півтора місяця підприємство спалювало газ по завищеній ціні і не отримувало належного відшкодування», ‒ пояснив начальник управління інженерного господарства Олександр Одинець.

Тепер теплопостачальні підприємства укладуть угоди з НАК «Нафтогаз» і ДК «Газ України». Штрафи і пеню їм спишуть, а борги вони зможуть розбити на термін до п’яти років. За процедурою питання розтермінування боргів у вересні винесуть також на сесію міськради.


Реклама

А поділитися?