Міноборони виграло позов проти Львівського бронетанкового заводу

logo


Міністерство оборони України виграло позов до Львівського бронетанкового заводу (ЛБТЗ) про стягнення 5,17 млн грн через поставлені вживані двигуни «сумнівної якості» до танків Т-72. Про це стало відомо з рішення Господарського суду Києва від 24 травня.

Йдеться про 40 двигунів В-46-6 до танків Т-72, які у грудні 2015 року Міноборони придбало у Львівського бронетанкового заводу. Відповідно до умов укладеного договору ЛБТЗ мав поставити 40 одиниць абсолютно нових двигунів. За порушення умов договору про комплектність, якість продукції постачальник несе відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 20% від вартості неякісної продукції.

У березні 2018 року чиновники Міноборони засумнівалися у якості двигунів та подали позов проти ЛБТЗ з вимогою відшкодувати 5,44 млн грн. «Після приймання продукції, проведення перевірки двигунів на відповідність умов договору, замовником було виявлено що поставлена продукція у кількості 38 одиниць була вже вживана і належить до другої категорії, тобто відповідачем поставлений товар неналежної якості, що стало підставою для звернення з позовом та нарахування штрафних санкцій у заявленому розмірі», – йдеться у позовних вимогах Міноборони.

Цікаво, що сума 5,44 млн грн, яку Міноборони вимагає стягнути з ЛБТЗ, – це штраф за 40 неякісних двигунів. Оскільки два двигуни виявились новими і в Міноборони не було до них претензій, суд задовольнив позов частково – зобов’язав ЛБТЗ відшкодувати штраф за 38 неякісних двигунів, тобто 5,17 млн грн.

Додамо, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог, у цій справі є Національне антикорупційне бюро, яке також розслідує справу про розтрату державних коштів в особливо великих розмірах посадовцями ЛБТЗ та Центрального бронетанкового управління (ЦБТУ) ЗСУ шляхом підміни нових двигунів В-46-6 до танків Т-72 на старі, подекуди несправні. Спочатку повідомляли, що збитки від цієї схеми становлять 28,5 млн грн, однак після проведення низки експертиз слідство встановило, що розмір завданих збитків становить 14,15 млн грн. Підозрюваними у цій справі є директор ЛБТЗ Роман Тимків, його заступник Олег Ткаченко та ще троє посадовців Центрального бронетанкового управління ЗСУ.