Минулоріч золочівські ремонтники відновили понад 650 одиниць техніки

logo


5494_p_11_img_0001Свою третю річницю нещодавно відзначив Окремий  ремонтно-відновлювальний полк ОК «Захід», розташований у місті Золочеві, що на Львівщині

— На початку березня 2014 року дві ремонтно-евакуаційні групи (РЕГ) виїхали на Донбас у складі механізованих бригад. У них входили декілька пересувних майстерень з ремонту бронетанкової та автомобільної техніки, — розповідає командир полку полковник Юрій Примаченко. — Тут були важкі евакуаційні машини — МАЗи-537 із трейлерами та броньована техніка. Це було справжнє випробування на міцність, адже людей у полку тоді не набиралося й чотири десятки, і ніхто ще не проводив таких складних ремонтних робіт, а надто — у бойових умовах.

Перша РЕГ діяла на Луганському напрямку в секторі «А». Друга опинилася у секторі «Д» та супроводжувала окрему механізовану бригаду, яка з боями просувалася до українсько-російського кордону, а золочівські ремонтники відновлювали пошкоджену в боях техніку.

Наприкінці липня 2014 року з території РФ по них вперше вдарили російські «Гради».

— Активність ворога посилювалася, а до розташування ремонтників постійно прибувала різноманітна техніка. У ворога складалося враження, що це якийсь штаб, тому недивно, що саме туди намагалися поцілити: вночі з «Градів» та далекобійної ствольної артилерії, а вдень — із мінометів, — згадує командир полку. — Тож доводилося змінювати місце розташування, адже ремонтувати техніку під обстрілами неможливо.

У перші дні серпня друга РЕГ опинилася у напівоточенні. Але минулося: прийшли МАЗи-537 із спецтехнікою для евакуації на тиловий пункт управління. Вийшли без втрат…

— Зрештою надійшло розпорядження про об’єднання двох наших РЕГ у селищі Побєда Луганської області, — продовжує розповідь полковник Юрій Примаченко, — і створення збірного пункту пошкоджених машин (ЗППМ). Ремонтники евакуйовували та відновлювали техніку українських десантників, які героїчно обороняли луганський аеропорт.

Пам’ятної ночі з 31 серпня на 1 вересня 2014 року російські війська підступно обстріляли Побєду із систем залпового вогню «Смерч». Наші тоді зазнали значних втрат. І хоча потужні ворожі реактивні снаряди у ЗППМ не влучили, ремонтникам знову довелося переїжджати в інше місце. Новий ЗППМ, який повністю перебував у компетенції Золочівського окремого ремонтно-відновлювального полку, розгорнуто у місті Сватове Луганської області.

Катастрофічно не вистачало людей, особливо спеціалістів з ремонту бронетанкової техніки, адже полк був лише наполовину укомплектований особовим складом. Але і цим складом він забезпечував якісний ремонт та обслуговування військової техніки й озброєння у секторі «А» і на передовій, і у ЗППМ. Щодня на передній край виїжджало вісім–десять мобільних ремонтних груп, які не тільки виконували ремонтні роботи, а й надавали методичну допомогу з питань обслуговування ОВТ.

Під час активних бойових дій на ЗППМ збиралося до 200 одиниць броньованої та автомобільної техніки. Здебільшого ремонтникам вдавалося відновити її на місці та оперативно повернути на передову, але траплялися машини, які потребували більш серйозного ремонту. Таку техніку вантажили в ешелони і відправляли в Золочів, щоб ремонтувати у стаціонарних умовах.

А на передовій екіпажі МАЗів працювали без перепочинку. Потужні тягачі цілодобово транспортували бойову техніку по всьому району проведення антитерористичної операції, витягували її з найгарячіших точок. Це донецький та луганський аеропорти, Піски, Авдіївка та багато інших. У літню спеку часто лопалися шини: часом за один рейс доводилося міняти та ремонтувати до п’яти коліс. Проте люди трималися, бо розуміли, що відновлену техніку чекають на передовій. Працю золочівських ремонтників неодноразово відзначали державними та відомчими нагородами. Нещодавно орденом «За мужність» ІІІ ступеня був нагороджений командир евакуаційного взводу старший прапорщик Олег Савчук.

— Сьогодні в районі проведення АТО успішно діє наш ЗППМ, а в Золочеві — стаціонарна ремонтна база, — говорить полковник Юрій Примаченко. — Працюють два пункти технічного обслуговування та ремонту бронетанкової техніки. Окремо створили ділянки, на яких ремонтуємо електронно-оптичні прилади та двигуни всіх типів. 2016 року особовий склад полку відремонтував та відновив 394 одиниці бойової та іншої техніки військових частин оперативного командування «Захід». З них артилерійського озброєння і техніки — 83 одиниці, бронетанкового озброєння і техніки — 135, автомобільної — 176. Окрім того, наші ремонтники в польових умовах у районі проведення АТО повернули у стрій 261 одиницю ОВТ, евакуювали та перемістили — 378.

— Звісно, що високі досягнення можливі лише у здоровому колективі однодумців, — зазначає командир окремого ремонтно-відновлювального полку полковник Юрій Примаченко. — Впевнений, що наш колектив таким і є, адже у скрутний час завжди міг розраховувати на підтримку та розуміння моїх заступників та командирів підрозділів. І ще хочу наголосити, що без підтримки українського суспільства не було б і наших успіхів. Допомогу громадськості відчували завжди.

Вадим БАКАЙ

Facebook

Twitter

Vkontakte

Одноклассники

Google+

Схожi записи:

“Калаші” замінять сучасними шт…

Розклад та календар змагань ХХХІ Олімпій…

Україна не зробить жодних кроків, поки Р…

Сьогодні жодного мобілізованого військов…