Мінус п’ять: в Україні лютий мороз краде людські життя

logo
54334_minus_p_jat_v_ukrajini_ljutij_moroz_krade.jpeg


Кількість госпіталізованих із обмороженнями вимірюється десятками.

Вже п’ятеро людей від початку року померли від переохолодження на Львівщині. Ще майже 40 потрапили до лікарень з обмороженнями, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

33-річний Костянтин Сушко так колядував на святвечір, що обморозив одразу руки і ноги. Розповідає, що рукавиці забув удома, а взуття промокло. “Повечеряв, після вечері, як то завжди, випили, і пішов колядувати по селі. Додому прийшов – пальці не відував, затерпли пальці, оніміння, синюшність почалась, зразу поїхали в лікарню”, – розповів пацієнт. Його сусід по палаті також нарікає на алкоголь і власну необачність. “Йшов з кінця села додому в гумаках і обморозив ноги. В теплій воді їх відтирав, думав, що пройде. Добу вдома пробув, ноги почали пухнути і синіти”, – розповів Юрій Місюра.

ТСН. 19:30
Сьогодні, 20:02

П’ять осіб померли від переохолодження на Львівщині. Ще майже сорок потрапили до лікарень із обмороженнями. Лікарі кажуть, практично усіх цих пацієнтів пов’язує вживання алкоголю. Через оковиту люди не одразу відчувають згубну дію холоду.
 

Там, де лікуються обидва чоловіки, з обмороженими кінцівками знаходяться нині загалом 13 пацієнтів. Медики не приховують, що на декого чекає ампутація. “Щодня є нові, тобто зараз такий розпал сезону, можна сказати. Є пацієнти з відмороженнями, які потребують хірургічного лікування”, – розповів заступник головного лікаря 8-ої міської клінічної лікарні Ігор Стояновський. За його словами, у групі ризику перебувають любителі хильнути рюмку, курці, люди з порушеним кровообігом, цукровим діабетом, а також діти, старі та вуличні торгівці. Медик радить не взувати занадто тісного взуття, подбати про те, щоб одяг був теплим, вільним і сухим. Дуже важливо не стояти довго на місці, а постійно рухатися. Лікарі також радять звертати на своє тіло після прогулянок і мороз, особливо ж на такі симптоми, як оніміння кінцівок, набряки і зміну кольору шкіри. Зігріватися потрібно сухим теплом, і в жодному разі не занурювати обморожені ділянки тіла в гарячу воду. Також просять без зволікань звертатись у лікарні.

Сильні снігопади розділили Україну навпіл, тисячі людей застрягли в переметах

Укрaїнa
8 січня, 02:31

У пік морозів, коли терпатурата опускалась до -20 С, у місті працювало 9 тимчасових пунктів обігріву, де люди могли випити чаю і трохи зігрітись біля пічки. Нині, коли потепіло, діє тільки один – у приміщенні притулку для безхатьків. “Щодня до нас зверталось від 5 до 32 осіб. Це безхатьки, в основному, але можуть бути і просто перехожі, які зайшли погрітись”, – розповів директор центру обілку та нічного перебування бездомних осіб Олександр Бородін.

Як повідомлялося, 8 січня від переохолодження на Львівщині померло двоє осіб – жителі Золочівського та Кам’янка–Бузького районів. У міністерстві охорони здоров’я наголошували, що мають не всю статистику з регіонів, тому загальна цифра померлих в Україні може виявитися вищою. У ці ж дні в Європі на смерть замерзли більше 60 людей.

Кореспондент ТСН Наталка Волосацька


Реклама

А поділитися?