Міський голова Дрогобича назвав учительський страйк освітянським рекетом

logo


Учителі Дрогобицької гімназії ім. Богдана Лепкого пікетують будівлю міської ради. Вимагають, аби в закладі не скасовували поділу класів із української літератури та математики, а відповідно й не звільняли вчителів. Адже у міста немає грошей на зарплати. Освітяни наголошують: саме через поділ класів на групи їхні учні досягають найкращих результатів. Якщо цього не буде, гімназія втратить свій статус.

Учителі гімназії вийшли до стін мерії вже втретє за тиждень. У міському бюджеті для їхнього закладу не можуть знайти додаткових 600 тис. грн на зарплати п’ятьом освітянам Йдеться про вчителів української літератури та математики. Класи на цих уроках ділять на групи. Якщо не буде грошей – не буде й поділу.

«Ти маєш можливість краще опитати кожного учня. Учні в нас у тих поділах сидять, як правило, по-одному», – пояснила вчителька математики Мирослава Лавриш.

«Учитель встигає підійти до кожного, більше пояснити суть. Хто не може зрозуміти, можна наздогнати», – розповів учень гімназії Владислав Касінець.

Держава передбачила поділ із української та англійської мов. А от додатково літературу та математику тут, згідно зі статутом гімназії, ділять уже 25 років. Якщо ж поділ забрати – гімназія втратить свій статус, кажуть учителі.

«У нас у місті є школи, де є спеціалізоване викладання тих чи інших предметів, наприклад, математики. У таких школах навчальний план передбачає на тиждень 7 уроків математики. У нас лише 4 уроки математики і за рахунок поділів ми досягаємо високих результатів», – розповіла учителька української мови та літератури Марія Петришин.

Про ліквідацію поділу заговорив відділ освіти ще минулого року.Відтак мали би звільнити п’ятьох учителів. Аби цього уникнути, весь навчальний рік освітяни гімназії ділилися своєю зарплатою. Гроші вираховували з надбавки за престижність.

«Із 1 вересня до кінця грудня ми зі своєї зарплати 13 із 20% оплачували тим учителям, а потім нам міська влада ще доплатила 135 тис. грн. То ми вже тепер маємо 11%, а 9 йде на доплату тим учителям, які залишилися фактично без засобів існування», – розповів директор Дрогобицької гімназії ім. Б. Лепкого Іван Лепкий, який аби підтримати колег, оголосив голодування.

У середньому зарплата кожного вчителя у гімназії зменшилася від 400 до 900 гривень. Проте це все одно більше, ніж у звичайного шкільного вчителя, розповідає міський голова. Тому дії вчителів називає освітянським рекетом.

«Я так думаю, що це просто освітянський рекет. Тому, що є інші у нас школи, не тільки гімназія одна. І якщо в них забрати ті 600 тис. грн, які потрібно передати на гімназію, школи це неправильно, не адекватно сприймуть», – пояснив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

За його словами, додатково оплачувати витрати, пов’язані з поділом навчання, немає звідки, бо зарплату мають отримати всі освітяни Дрогобича. Тому пропонує варіант, який використовувався раніше.

«Ми, Дрогобицька міська рада, виплачуємо за учнів, які не можуть платити: за багатодітні сім’ї, за атовців і так далі. Ми проплачуємо певну суму. Викладачі відмовляються від своїх певних 8%, наприклад, від своєї престижності і та сума в загальному дає можливість зберегти той розподіл класів», – пояснив міський голова Дрогобича Тарас Кучма.

Учителі гімназії називають це грубим порушенням законодавства. Тому вже подали до суду. А директор гімназії розпочав голодування.