Міст, який наводить Зейна Бархоум

logo


Богдан КУШНІР.

Пісня «Реве та стогне Дніпр широкий» уперше прозвучала арабською мовою

Музична зірка Йорданії Зейна Бархоум, яка співала на кращих сценах Лондона, Парижа, Рима, яка своєю творчістю об’єднує культури Сходу і Заходу, презентувала у Львівській філармонії новий альбом «Alcantara ІІ».

Співачка виступила разом із сирійським тенором Басемом Алкоуром (на знімку) та Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під диригуванням італійця Лоренцо Таціері.

Концерт, присвячений 25-річчю встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданським Хашимітським Королівством, вступним словом відкрив Посол України в Йорданії Сергій Пасько.

Дипломат із гордістю розповів, що наше посольство в Аммані розташоване на вулиці Тараса Шевченка, а пісню «Реве та стогне Дніпр широкий» на його прохання в 2014 році було перекладено арабською мовою.

У програмі вечора разом із арабськими піснями звучали шедеври європейської оперної класики — Жоржа Бізе, Джузеппе Верді, Франца Шуберта, Джоаккіно Россіні. Для стилю Зейни Бархоум, однієї з найкращих оперних співачок Йорданії, характерне поєднання оперної арабської та західноєвропейської музики.

У її репертуарі — партії з «Травіати», «Богеми», «Ріголетто», «Севільського цирульника». В 2014 році вийшов її перший альбом «Alcantara» у супроводі оркестру Амманської консерваторії.

Сирійський тенор Басем Алкоур закінчив Дамаську консерваторію. Часто виступає в Європі, співає здебільшого романтичні та сучасні пісні, а також партії в оперних постановках. Полонив львів’ян виконанням шедеврів європейської оперної класики.Сюрпризом свята музики стала пісня на слова Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий», яка вперше у виконанні Зейни Бархоум прозвучала арабською. Разом із солісткою українською мовою співав Галицький камерний хор. Щойно прозвучали перші слова, зал піднявся і слухав «Реве та стогне Дніпр широкий» стоячи. Львів’яни того вечора довго вітали йорданську оперну співачку квітами і бурхливими оплесками.

Концерт у Львівський філармонії, який відбувався за сприяння Посольства України в Йорданії, став важливою подією, яка не лише дала змогу оцінити талант оперних співаків Сходу, а й відзначити важливу дату — 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією.

Як зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол України Сергій Пасько, після зустрічі з керівниками Львівщини намітилися хороші перспективи економічної співпраці між двома країнами.

Фото Євгена КРАВСА.


Реклама

А поділитися?