Митець розповсюдить “вірус любові” до Львова у Польщі

logo


У Польщі відбудеться відкриття виставки фотографій і картин «Lwow, Szczawno-Zdroj, Den Helder» («Львів, Щавно-Здруй, Ден-Гелдер») Андре ван дер Вендена. Її експонуватимуть у Мистецькій галереї «Замок Ксенж» (Валбжих), відкриття – 29 серпня, з 22 вересня по 20 жовтня — у Вроцлаві, з 24 жовтня по 23 листопада – у Свідниці.

Про це Львівським новинам онлайн повідомив автор проекту Андре ван дер Венден.

Виставка приурочена до 25-річчя Товариства друзів Львова. Всього автор презентує орієнтовно 60 робіт. Більшість фотографій і картин — великого формату, зокрема картина “Проспект Свободи 1938” – 70×200 см.

«На виставці об’єднано теми, пов’язані з трьома рідними для душі містами. У Ден-Гелдер в Нідерландах я народився, у польському місті Щавно-Здруй зараз проживаю. А Львів — європейське місто, де я люблю зупинятися», — розповідає Андре ван дер Венден.

«Майже шістдесят років тому на уроці з географії дізнався про Лемберг. Перший раз відвідав його у 2008-му. Це був туристичний візит. За кілька днів намагався подивитися всі визначні пам’ятки. Це, як виявилося, було нездійсненним завданням, адже історична спадщина колосальна. Проте цих кількох днів було достатньо, аби “заразитися вірусом любові” до Львова», — зазначив автор мистецького проекту.

Ідея створення проекту, як зазначає автор, визрівала у 2014-му, а над її реалізацію почав працювати у 2015-му. Так, Андре ван дер Венден протягом місяця ґрунтовно досліджував Львів.

«Нереально відобразити велику історичну, культурну, архітектурну спадщину і динаміку міста в кількох десятках картин. Тому вирішив відобразити загальне враження, сформоване від живопису, пам’яток, архітектурних деталей, популярних предметів, людей, абстракцій. Загалом хотів показати, наскільки я зворушений, коли перебуваю у Львові», — зазначає автор.

Хто б міг подумати, що автора так зворушує Львів, що історичні постаті оживуть на полотнах. Яскравий приклад — картина про короля Данила.

«Оживив» статую, тож, Данило неначе роз’їжджає Львовом, вказуючи на те місце, де він хоче побудувати замок», — розповідає Андре ван дер Венден.

Щодо двох інших сегментів проекту, то митець зауважує, що Ден-Гелдер — портове місто, розташоване поруч з найбільшими тюльпановими полями в світі. «Моє дитинство асоціюється із портом, морем, пляжем, тюльпановими, нарцисовими і гіацинтовими полями. Саме ці теми презентуватиму своїми картинами на виставці», — каже Андре ван дер Венден.

А от у Щавно-Здруй Андре ван дер Венден живе протягом тривалого періоду і наголошує, що “будучи в одному з найкрасивіших місць в Нижній Сілезії, створив багато картин”.

Підготувала Оксана Мирутенко

Фото Андре ван дер Вендена