Між батьками та головою ОТГ виник конфлікт через ймовірне об’єднання шкіл на Жидачівщині

logo


Жителі села Баківці, що у Жидачівському районі Львівщини, не підтримують рішення про об’єднання їхньої початкової школи з таким же закладом у сусідньому селі Квітневому. Вони переконують, що тоді дітям доведеться вдосвіта прокидатися, щоби доїхати на уроки, а потім ще півтори години чекати до їхнього початку.

Серед таких і Марія Зінчук, яка водить свого синочка-першокласника до нового приміщення баківської школи. Жінка проти так званої реформи «оптимізації».

«Якщо буде реорганізація, то двоє моїх дітей ходитимуть до двох різних шкіл. Я фізично не встигатиму забирати їх обох», ‒ каже мама.

Розташоване навпроти старе приміщення для навчання було вже непридатне. Гроші на ремонт нового збирали чотири села, звідки діти ходять до цієї школи. Спільно батьки обладнали внутрішні туалети, пофарбували кабінети і спортзал та облаштували комп’ютерні класи.

«Сьогодні у нас навчається 81 учень, серед яких у початковій ланці є 40 дітей. І возити їх «Школяриком» до школи у Квітневому, де 1-4 класи нараховують 15 школярів, нереально. Цьогоріч у перший клас ходить 12 учнів, у другий – 8, у третій – 15, у четвертий клас – 5 учнів», ‒ звітує директор Баківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Зеновій Комарницький.

Рішення про об’єднання двох шкіл на сесії Новострілищанської ОТГ ухвалили без громадського слухання та обговорення з учителями. Тим часом голова громади пояснює: так хотіли збільшити наповненість класів.

«Ми забезпечили для дітей, чого раніше не було, групи продовженого дня та гуртки. Таким чином пробували забезпечити якісну освіту, працевлаштувати вчителів та ефективно використовувати ці дві будівлі», ‒ зазначає голова Новострілищанської ОТГ Галина Козяр.

Попри такі аргументи батьки у Баківцях переконують: щоби дістатися у Квітневе, дітям доведеться прокидатися о пів на шосту ранку, трястися у «Школярику», а вже в школі чекати півтори години на початок уроків. Бо цей же автобус має ще зібрати дітей зі сусідніх сіл. Тому через таке протистояння на цей навчальний рік поки що ухвалили компромісне рішення.

«У Баківцях зараз навчаються Б-класи, у Квітневому – А-класи. Проте початкова ланка має бути максимально наближена до дитини. І це абсурдно, щоб 40 дітей баківської школи возити до Квітневого. Наразі працювати будуть два заклади освіти в одній юридичній назві: Баківсько-Квітневе НВК», ‒ пояснює начальниця департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомира Мандзій.

Загалом до початку цього навчального року на Львівщині призупинили діяльність десять шкіл. Там навчалося менше, ніж по п’ятеро учнів.