Модернізація очисних споруд Львова вартуватиме понад €200 млн

logo


У травні польські науковці презентують техніко-економічне обґрунтування для комплексного проекту реконструкції очисних споруд у Львові.

Коштів, які щорічно виділяє міська рада Львова на очисні споруди, недостатньо для капітальної реконструкції. Адже на модернізацію очисних споруд треба понад 200 млн євро. А така сума непідйомна для міста.

«Цього року ми передбачили в міському бюджеті 7 мільйонів гривень, і «Львівводоканал» вже склав план тих заходів, які будуть проведені. Минулого року було виділено 5 мільйонів», ‒ каже начальник міського управління інженерного господарства Олександр Одинець.

Та допомогти взялися наші західні сусіди. Позику Львову може надати Екологічний фонд Польщі. Адже стоки зі Львова через Полтву і Західний Буг потрапляють у Віслу.

«Польські науковці виготовляють техніко-економічне обґрунтування для комплексного проекту реконструкції очисних споруд. Залучені фахівці Варшавської політехніки, ми на завершальному етапі. Наступного місяця буде презентація, і, сподіваємся, саме поляки нам допоможуть зробити воду у Полтві та Західному Бузі чистішою», ‒ зазначила речниця ЛМКП «Львівводоканал» Уляна Горбата.

У самій Польщі ситуація із очисними спорудами ще донедавна була не краща за нашу. Варшавські очисні модернізували шість років тому. Тепер столиця Польщі майже не забруднює Віслу нечистотами.

«Цілий комплекс очисних споруд коштував 200 мільйонів євро та 1 млрд 153 млн злотих», ‒ каже керівник варшавських очисних споруд «Чайка» Ярослав Судов.

Два роки тому Львів підписав з Європейським банком реконструкції та розвитку договір про кредит на будівництво газової установки. Вона дасть можливість виробляти з відходів електроенергію, якої вистачить для роботи очисних споруд. Реалізувати проект мають намір до 2019 року. Наразі ж на очисних встановленні нові решітки для забору сміття при вході стоків, та помалу ремонтують відстійники.

«Обладнання було поставлене за кошти шведського уряду, працює в автоматичному режимі. Залежить від рівня води, щитки включаються, і все забране сміття пресується на пресах. До цього були такі грубі решітки, які забирали меншу кількість сміття. Ці мають просвіти 3 мм між решітками і забирають все сміття, яке приходить в стоках», – демонструє оновлення начальник служби очисної станції Євген Окоцький.

«У минулому році ми провели реконструкцію п’яти первинних відстійників, капітальні ремонти сьомого аеротенку, що дало дуже хороший результати навіть по якості стоків», ‒ каже директор ЛМКП «Львівводоканал» Валентин Вольський.

Проект повної реконструкції очисних споруд Львова за допомогою польських інвестицій триватиме близько десяти років.