Музей історії електрифікації Львівщини показав унікальні світлини львів’ян 1913 року

logo


Раритетні світлини з пам’ятного альбому Габріеля Сокольницького знайшов Музей історії електрифікації Львівщини і вперше показує оригінали у мабутньому Музеї міста, що у підземеллях Ратуші.

Музей історії електрифікації Львівщини презентує виставку одного експоната. Це альбом електротехнічної фірми «Сокольницький та Вісьнєвський», яка була попередницею заводів «Контакт» і «Електрон».

Його подарували працівники фірми своєму керівнику Габріелю Сокольницькому в 1913 році, коли він звільнився, аби викладати у Львівській політехніці. Згодом він став ректором цього навчального закладу.

Альбом – унікальний раритет, переконують дослідники.

«Цей експонат говорить і про Сокольницького, і про фірму «Контакт», яка потім була створена на базі «Сокольницький та Вісьнєвський»,. Це дуже цікаві фотографії львів’янина Давіда Мазура, який був одним із найкращих фотографів львівської школи початку ХХ ст.», – розповів Андрій Крижанівський, дослідник історії електрифікації Львівщини.

В альбомі – 43 фотографії працівників цієї фірми. Усі світлини в ідеальному стані і демонструють тогочасну моду. Це й панянки в ошатних капелюшках, і пани з розкішними вусами.

Інтерактивною частиною експозиції є котушка Тесли. Відвідувачам пропонують власноруч засвітити лампу на відстані.

«У 1913 р. вже 11 років як було запатентовано Ніколою Теслою безпровідну технологію передачі електричного струму. У нас можна не тільки побачити, як котушка працює, але й спробувати засвітити лампу безконтактним способом», – розповіла Марія Кравченко, керівниця Музею історії електрифікації Львівщини.

Виставка триватиме лише до п’ятниці, 9 червня, у підземеллі Ратуші, у майбутньому Музеї міста.