​ «Музей терору» у Львові має нового керівника. Працівники оголосили страйк

logo


На фото - територія "Музею терору"На фото – територія “Музею терору”

З 19 вересня 11 працівників Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору» розпочали страйк. У музеї вимагають провести відкритий конкурс на заміщення посади керівника установи, перевірити весь процес проведення конкурсу від дати його оголошення та покарати винних.

Вже декілька місяців у Львові намагаються провести конкурс на посаду директора Меморіального музею «Територія терору». 7 вересня кінцева презентація проектів кандидатів таки відбулась. Переможцем і, відповідно, прямим кандидатом на нову посаду стала Ольга Гончар. Саме з нею в Управління культури ЛМР мали підписати контракт. Проте деякі члени конкурсної комісії та учасники конкурсу зняли свої кандидатури з участі, оскільки вважають рішення комісії нечинним, а сам конкурс – недійсним через порушення процедури.

Оголошення конкурсу та терміни

2 лютого на сайті Львівської міської ради з’явилось повідомлення про відкриття вакансії на посаду директора Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору». Проте конкурс не приніс жодних результатів і його перенесли. Знову оголосили про відкриття вакансії 15 червня 2017 року. Вже через місяць стало відомо, що на цю посаду претендують двоє осіб – Ольга Гончар, Ігор Дерев’яний.

Коли прийшов час засідання, троє членів комісії не прийшли на засідання, аргументувавши це порушенням правил проведення конкурсу. Зокрема, один з членів комісії, в. о. директора музею Володимир Довжинський зауважив, що вважає конкурс недійсним. Крім того, у своєму зверненні до конкурсної комісії він зазначив, що обрання до чинної комісії деяких її членів викликає певний конфлікт інтересів.

Як обирали

Не зважаючи на відсутність членів комісії, голосування таки провели. Щоб мати кворум, у комісію обрали депутата ЛМР Юлію Хомчин. Досі двоє основних претендентів мали час до 7 вересня щоб підготувати свої бачення роботи в музеї та проекти реорганізації.

Ольга Гончар розповіла про власний досвід роботи на Сході України. Стосовно музею претендентка зауважила, що це не територія, яка має розпалювати конфлікти, а об’єднувати людей у вивченні історії. У проект розвитку музею вона включила проведення повного аудиту, створення колекції музею, ребрендинг.

Інший претендент – Ігор Дерев’яний одразу зауважив, що він історик і хоче розвивати музей в цьому напрямку. Головні завдання музею, на його думку, у проведенні різних історичних, культурних конференцій та інших масштабних подій, співпраця із вчителями та учнями. Він переконаний, що потрібно підвищувати кваліфікацію працівників, а у сам музей залучати більше мистецьких творів.

Комісія прийняла одноголосне рішення призначити керівником Гончар Ольгу. Кандидатуру Ігоря Дерев’яного рекомендували для керівництва наукового відділу музею.

Результати недійсні?

За словами керівника департаменту розвитку міськради Наталії Бунди, перше засідання провели вчасно, але не закінчили його, оскільки члени комісії розійшлись у поглядах. Зустріч перенесли на 10 серпня. А опісля, щоб дати час претендентам підготуватись, враховуючи пору відпусток, обрали наступну дату – 7 вересня.

У самому колективі музею 12 вересня повідомили управління культури про те, що з 19 вересня оголошують страйк. Працівники вимагають проведення відритого та чесного конкурсу та перевірити процес попереднього.

Водночас в.о. директора музею Володимир Довжинський підтвердив, що готуватиме відповідне звернення до суду стосовно визнання результатів конкурсу неправдивими.

У міській раді, попри страйк та обіцянки позовів, з Гончар Ольгою контракт уклали. Як інформують у прес-центрі, угоду уклали терміном на 5 років.