Музей «Тюрма на Лонцького» зняв відео про реставрацію архівних документів

logo
34596_muzej_tjurma_na_lonckogo_znjav_video_pro_.jpeg


Національний меморіал-музей жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» зняв інформаційний ролик про роботу своєї реставраційної лабораторії. Про це ZAXID.NET розповів директор музей Руслан Забілий.

«Ми вирішили показати процес реставрації, який завжди викликає інтерес у людей. Насправді, мене десятки разів запитували, чи можна поглянути на роботу у лабораторії, нарешті на це зможуть подивитися усі охочі», – розповів Руслан Забілий.

Відео зняли самі співробітники «Тюрма на Лонцького». У такому форматі лабораторія працює з 2010 року. За період з березня 2014 року до березня 2016 року тут врятовали 4 000 паперових артефактів.Серед найбільш поширених обєктів консервації «бідони історії» – металеві бідони з документами підпілля ОУН з часів визвольної боротьби середини ХХ століття. Друковані матеріали українського визвольного підпілля спеціально ховали у алюмінієві ємкості для тривалого зберігання.

Після відновлення документи сканують, описують і роблять доступними у електронному архіві Українського визвольного руху. 


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...