На Дрогобиччині сільські школярі навчаються в сусідніх містах: районний бюджет недоотримує 3 млн грн

logo


середа, 27 липня, 2016, 13:06
Львів

На Дрогобиччині сільські школярі навчаються в сусідніх містах: районний бюджет недоотримує 3 млн грн

У ситуації, коли школярі з сіл навчаються в загальноосвітніх навчальних закладах інших адміністративно-територіальних одиниць, район недоотримує щорічно близько 3 млн.грн. на галузь освіти.

Про це заявив на колегії Дрогобицької райдержадміністрації начальник фінансового управління Віталій Перхун.

Зазначалося, що у селах Биків, Бистриця, Смільна, Ступниця з року в рік продовжують функціонувати малокомплектні основні школи, в яких менше 50 учнів. Крім того, у навчально-виховних комплексах діють 10-11 класи з кількістю учнів 10 і менше, з них: у Добрівлянському НВК І-ІІІ ст. в 10 класі 8 учнів, в 11  – 7; у Летнянському НВК І-ІІІ ст. в 10  класі – 10 учнів, в 11 – 9; у Лішнянському НВК І-ІІІ ст. в 10  класі 8 учнів, в 11 – 9; у Модрицькому НВК І-ІІІ ст. в 10 класі – 8 учнів, в 11 – 7.

«Затверджені маршрути шкільних автобусів не сприяють економному та раціональному використанню бюджетних коштів, а спричиняють виключно додаткові їх витрати», – каже В. Перхун.

Доповідач повідомив, що установами освіти у звітному періоді на оплату за теплопостачання спрямовано 666,4 тис. грн з них Меденицькій СЗШ І-ІІІ ст. – 481,2 тис. грн та ДНЗ «Калинонька» – 185,2 тис.грн, що є неефективним витрачанням бюджетних коштів. Позаяк,  у той же час фактичні видатки у 32 загальноосвітніх школах за спожите тверде паливо (дрова) складають 518,5 тис.г рн.

Беручи до уваги названі факти, голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора мали чимало запитань як до відділу освіти, так і до місцевих голів. Перші особи району зазначили, що сільські, селищні ради спільно з районною радою є співзасновниками навчальних закладів на своїх територіях. Тому не потрібно кивати на районну влади, а брати частину відповідальності на себе. Адже на даний час залишається невирішеним питання відкриття малочисельних 10 класів СЗШ І-ІІІ ст. із кількістю не менше 10 учнів за рахунок освітньої субвенції, а менше 10 учнів – тільки при співфінансуванні (50%) сільських, селищних рад.

Рішенням колегії в.о. керівника відділу освіти Івану Стецку доручено при формуванні шкільної мережі на 2016/2017 навчальний рік не відкривати малочисельні 10-11 класи за відсутності співфінансування з місцевих бюджетів; продовжити роботу щодо переведення котельні Меденицької загальноосвітньої школи на альтернативний вид палива.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.