На форумі у Львові представники місцевої влади зажадали обмежити повноваження президента

logo
35608_na_forumi_u_lvovi_predstavniki_miscevoji_.jpeg


Міжрегіональний форум депутатів Львівської, Івано-Франківської та Київської обласних рад

Міжрегіональний форум депутатів Львівської, Івано-Франківської та Київської обласних рад

У Львові відбувся міжрегіональний форум депутатів Львівської, Івано-Франківської та Київської обласних рад. В ході заходу було представлено проект договору про розмежування повноважень регіонів з центральною владою. Договір передбачає перерозподіл податкових зборів на користь регіону, а також передачу на рівень регіону питань соціально-економічної та культурної політики, питань управління природними ресурсами. За словами учасників форуму, базова частина проекту враховує загальні потреби всіх регіонів, а спеціальна частина – специфіку кожного регіону. Депутати зазначають, що чіткий розподіл повноважень дозволить вирішити гостру для трьох регіонів екологічну проблему, що виникла через відсутність фінансових ресурсів на будівництво сміттєпереробних заводів. Після остаточного опрацювання проектів договорів, депутати запропонують центральній владі їх підписати, пише Голос.UA.

Депутат Київської облради Сергій Федорченко під час форуму заявив, що регіональні влади впораються з проблемами за умови чіткого розмежування повноважень між ними і центральною владою. «Я думаю, що якби це сміття звозили під Кабмін, проблему б швидко вирішили. Поки гроші і повноваження з таких питань осідають в Києві, все буде вирішуватися як зазвичай, тобто ніяк. Тому треба сідати і домовлятися, що можуть вирішувати самі громади і де брати на це гроші. Це найефективніша договірна модель. Повноваження треба спускати на місця», – заявив депутат.Колега Федорченка Олег Балагура зазначив, що бюджетна політика повинна виходити з потреб і специфіки регіону. «Бюджет повинен формуватися знизу. Якщо бюджет буде формуватися знизу, то, звичайно, і розподіл коштів буде інше», – зазначив він.

Депутат Львівської обласної ради Юрій Візняк зазначив, що владі необхідно почати реальну передачу повноважень на місця, в іншому випадку соціально-економічна і екологічна криза в регіонах України буде тільки посилюватися. «Ми всі підтримуємо те, що громади повинні отримувати гроші максимально. Податки максимально могли б залишатися у громади для вирішення всіх проблем, в першу чергу, енергозбереження, і в тому числі утилізації побутових відходів», – заявив він. Візняк зазначив, що відповідні проекти рішень вносяться на розгляд у Львівську облраду. «Але я підкреслюю, що ми діємо в рамках законодавства», – зауважив Візняк.Коментуючи екологічну проблему в трьох регіонах, народний депутат Олег Барна зазначив, що в рішенні місцевих проблем треба брати приклад з європейських країн, таких, як Швейцарія, де у місцевих громад найширші повноваження. «Нашим мерам треба поїхати до Швейцарії і подивитися як там відповідально вирішуються проблеми», – зазначив він.Протягом цього року вже 7 обласних рад звернулися до президента і КМУ з закликом підписати договір про розмежування повноважень між регіональною і центральною владою, повідомив директор Центру дослідження суспільних ініціатив Олександр Казмірішин. Коментуючи представлений на форумі договір про розмежування повноважень, Казмірішин підкреслив: «Завдяки таким змінам, передбаченим в цьому договорі, місцева влада отримує право розпоряджатися своїм майном і значною частиною бюджетних коштів. Більше повноважень, ресурсів і відповідальності переходить ближче до людей – в громаду. В тому числі, право регулювати ставки місцевих податків і зборів в залежності від потреб регіону, вирішувати, як розвивати свій регіон, призначати керівників місцевих правоохоронних і контролюючих органів. Функції представників президента України в регіонах повинні бути зведені до контролю за дотриманням законів України».

Нагадаємо, раніше відразу 7 обласних рад України виступили на підтримку договірних відносин з центром. Рішення Одеської облради підтримали Житомирська, Кіровоградська, Хмельницька, Івано-Франківська, Полтавська і Київська облради. Пізніше Івано-Франківська міськрада також зажадала від влади підписати угоду про розділення повноважень.


Реклама

А поділитися?Вам має сподобатись...