На яких перехрестях Львова найбільш забруднене повітря. Результати дослідження

logo


На 23-х з 30-ти обстежених міських перехрестях та в усіх 35-ти водних об’єктах фахівці виявили перевищення забруднюючих речовин.Фото: ipress.ua

Фото: ipress.ua

Хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» обстежила 35 водойм та промоніторила 30 перехресть Львова на предмет забруднення. На 23-х обстежених міських перехрестях та в усіх 35-ти водних об’єктах фахівці виявили перевищення забруднюючих речовин. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Як розповів у коментарі Tvoemisto.tv начальник хімічної лабораторії КП адміністративно-технічне управління Ігор Гуменний, фахівці щоквартально моніторять 30 перехресть та 35 водойм Львова. Моніторинг здійснюється з 2000-го року, коли в лабораторії досліджували 200 перехресть міста, щоб визначити, які з них є найбільш забрудненими.

«Ситуація в центральній частині міста покращується. Після того, як відбувся перерозподіл руху транспорту та ремонти вулиць, нам стало важче знайти високу концентрацію забруднення на площі Міцкевича, на проспекті Свободи. Проспект Чорновола з перетином Городоцької позбавився острівця – тепер там повітря стало чистішим», – каже він.

За його словами, в середмісті ситуація стабільна: фахівці спостерігають перевищення максимально удвічі більші від норми. Гранична норма оксиду вуглицю в повітрі складає 5 мг, а в найбільш забрудненій точці міста, на перехресті вулиць Шевченка та Левандівської, наразі знайшли 10 мг оксиду вуглецю.

«На вулицях Широкій, Сяйво ми спостерігали досить високий рівень забруднення. Городоцька-Наливайка досить забруднена, рівень забрудненості перевищує норму удвічі. Проте таких високих показників, котрі ми спостерігали ще 5 років тому, вже немає», – сказав він.

Він додав, що негативний вплив на здоров’я людини, що перебуває в забрудненому середовищі, може бути відчутним не одразу. Люди можуть відчувати втому, запаморочення і не знати, що це спричинено транспортом, що виділює забруднюючі речовини, котрі поступово накопичуються в організмі.

«Біля пам’ятника Міцкевичу в нас колись перевіщення були в 2,5 рази, а зараз його нема і це тішить. Покращилася ситуація із Підвальною вулицею, Личаківською, площею Митною. З кожним роком тенденція йде до покращення. Можу стверджувати, що концентрація забруднючих речовин в комплексі зменшилася на 25% за останні роки», – додав він.

Ігор Гуменний вважає, що порівняно із Києвом та Одесою, ситуація із забрудненням повітря у Львові не найгірша. Щоб забруднення зникло, місту необхідно активно пропагувати екологічний вид транспорту: електрокари та велосипеди.

Таблиця найбільш забруднених перехресть Львова

 

Місцезнаходження

об’єкта

Назва

забруднюючої

речовини

Максимально допустима

концентрація,

мг/м3

Фактична

концентрація

речовини,

мг/м 3

Перевищення

просп. Чорновола – вул. Городоцька (біля пішохідного переходу, зі сторони буд.№2 по вул. Городоцька)

вуглецю оксид

азоту оксид

азоту діоксид

ангідрид сірчистий

0.189

0.206

1.1

просп. Свободи – вул. Дорошенка (біля пішохідного переходу, зі сторони буд.№11 по просп. Свободи)

вуглецю оксид

азоту оксид

азоту діоксид

ангідрид сірчистий

 

просп. Свободи – вул. Беринди (біля пішохідного переходу, зі сторони буд. №10 по просп. Свободи)

вуглецю оксид

азоту оксид

азоту діоксид

ангідрид сірчистий

1.6

1.2

просп. Свободи – пл. Міцкевича (біля пішохідного переходу, навпроти буд.№11 по пл. Міцкевича)

вуглецю оксид

азоту оксид

азоту діоксид

ангідрид сірчистий

1.1

1.1

пл. Осмомисла – вул. Гавришкевича – вул. Краківська (біля пішохідного переходу, зі сторони буд.№2 по вул. Гавришкевича)

вуглецю оксид

азоту оксид

азоту діоксид

ангідрид сірчистий

1.4

1.2

вул. Підвальна – вул. Руська (біля пішохідного переходу, напроти буд. №20 по вул. Руська)

вуглецю оксид

азоту оксид

азоту діоксид

ангідрид сірчистий

 

вул. Личаківська – вул. Винниченка – пл. Митна (зі сторони буд.№8 по вул. Винниченка)

 

Також в лабораторії досліджували забруднення у Львівських водоймах. Загалом спеціалісти дослідили 35 водних об’єктів, усі з яких виявилися надмірно забрудненими. У водоймах знайшли забагато заліза, амонійного азоту та аміаку, фосфатів, завислих речовин тощо.

Найбільш забруденими виявились став на вул. Щирецькій, 105; річка Зубра, с. Зубра; потік Кривчицький, вул. Старознесенська, 200; потік Лисиницький, вул. Тракт-Глинянський, 150 та потік Білогорський на вул. Широкій. За підсумками першого кварталу 2018 року спостерігаються концентрації подібні за рівнем минулорічних. Основною причиною надмірного забруднення є діяльність людей.