На Львівщині будівництво районного моста через Дністер оцінили в колосальну суму

logo


Через півтора року після руйнування моста чиновники відзвітували, що збираються оголосити тендер на зведення нового.

У березні поблизу села Заліски Жидачівського району, що на Львівщині, обвалилася частина мосту через річку Дністер. Переправа з’єднує Жидачів із Ходоровом.

Через два місяці, у травні, переїзд через аварійний міст заборонили та встановили шлагбаум та спеціальні блоки. Через це, водії вимушені були об’їжджати аварійну ділянку та їхати ще 40 км до траси по розбитим дорогам. Найвідчайдушніші всупереч забороні продовжували перетинати зруйнований міст.

Відповідальний за міст – начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Руслан Кандибор розповів ТСН.ua скільки часу потрібно для зведення нового мосту та скільки це буде коштувати.

За його словами, ремонтувати міст не будуть, оскільки він в аварійному стані та не підлягає реконструкції.

Читайте також: На Одещині обвалився міст, який веде до пункту пропуску Молдови

“Зараз йдеться про виготовлення документації, вона зараз перебуває в Державному дорожньому науково-дослiдному iнституті iменi М.П.Шульгiна. Наразі на завершальній стадії проектна документація на побудову нового моста, який планується звести десь збоку, тому що цей міст настільки зруйнований, що його відремонтувати вже не можливо”, – зазначив Кандибор.

Про аварійність мосту є відповідне рішення комісії ще від 2012 року, незважаючи на це, він продовжував функціонувати.

“Ну, по ньому їздили, але він був обмежений для проїзду, але не був закритий, а тепер, у зв’язку з цим обрушенням ми його закрили повністю”, – додав він.

Читайте також: На Буковині обвалився міст, що з’єднує дві області

На запитання, чому 5 років водії вимушені були їздити через аварійний міст, начальник Служби автомобільних доріг сказав, що його було визнано аварійним, але не було визнано, що він недієздатний.

“Він був обмежений для проїзду та визнаний таким, що потребує ремонту”, – наголосив чиновник.

За словами Кандибора, у Львівській області із 1634 мостів 70% потребують капітальних робіт. Вони всі мають певну аварійність, проте різна ступінь обмеження руху.

Жителі вимушені півроку мучитися, оскільки довго йде процес з відбудови. На це Кандибор наголосив, що це ще не довго, а проекти можуть узгоджуватися і рік, і півтора.

Читайте також: На Запоріжжі під школярами обвалився міст через річку

“Ми такий міст фактично мали розроблений ще 2012 року, а тільки зараз ми робимо його адаптацію, перерахунок по новому, бо вже 5 років минуло з того часу, треба було зробити гідрологічні роботи розвідувальні, геологію, геодезію, перевірити усі потоки води, бо міст має ще й опір води та підмивання дна. Все робилося по новому. Проект на такі мости це може тривати і до півтора року”, – розповів він.

Наразі міст закритий повністю, ті люди, які там їздять, роблять це нелегально та під свою відповідальність.

У жовтні цього року буде оголошено тендер, на якому і буде вирішено хто візьметься за будівництво.

Читайте також: Шулявський шляхопровід відкрили для руху після обвалу

“На цей рік ми маємо передбачені з державного бюджету 20 млн грн. на ремонт цього моста. Кошти вже передбачені. Проте загальна вартість такого моста буде коштувати 200 млн грн – це його очікувана вартість. Він буде зводитися поруч із зруйнованим мостом. Цього року після тендеру вже планується закупівля матеріалів”, – додав Кандибор.

Планується, до осені 2018 року “якщо все буде добре” закінчити будівництво.