На Львівщині четверо дітей захворіли на кір

logo
102638_na_lvivwini_chetvero_ditej_zahvorili_na_k.jpeg


21.06.2017, 07:49

корь, заболелиУ Львівській області зареєстровано 6 лабораторно підтверджених випадків кору, з них двоє дорослих, четверо дітей, з яких лише один щеплений проти кору, що становить 25%. Про це повідомляє Львівський обласний лабораторний центр МОЗ.

В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Для найкращого захисту дитина повинна отримати дві дози КПК вакцини.

Кір – небезпечне вірусне захворювання, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років. Зокрема, може спричинити запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонію, діарею, енцефаліт і навіть призвести до смерті. Найкращий захист від кору – вакцинація.

За останні 15 років ріст захворювання як в Україні так і у Львівській області, спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Зокрема, у 2012 році захворіли близько 13 тисяч людей. Цього року 735 людей із 15 регіонів України захворіли на кір. Більшість із них – діти. Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. У 2016 році лише 45% дітей в Україні зробили щеплення від кору. Повторну дозу вакцини отримали лише 30% дітей. Високий рівень захворюванності реєструється в Одеській, Івано-Франківській областях.

Во Львовской области зарегистрировано 6 лабораторно подтвержденных случаев кори, из них двое взрослых, четверо детей, из которых только один привит против кори, что составляет 25%. Об этом сообщает Львовский областной лабораторный центр МЗ.

В Украине есть комплексная вакцина от кори, паротита и краснухи (КПК). Для наилучшей защиты ребенок должен получить две дозы КПК вакцины.

Корь – опасное вирусное заболевание, которое может иметь серьезные последствия, особенно у детей до 5 лет. В частности, может вызвать воспаление среднего уха (отит), воспаление дыхательных путей (бронхит), пневмонию, диарею, энцефалит и даже привести к смерти. Лучшая защита от кори – вакцинация.

За последние 15 лет рост заболевания как в Украине так и в Львовской области, наблюдался трижды – в 2001, 2006 и 2012 годах. В эти годы заболеваемость росла в десятки и сотни раз. В частности, в 2012 году заболели около 13 000 человек. В этом году 735 человек из 15 регионов Украины заболели корью. Большинство из них – дети. Рост заболеваемости, прежде всего, связан с низким уровнем вакцинации. В 2016 году только 45% детей в Украине сделали прививку от кори. Повторную дозу вакцины получили лишь 30% детей. Высокий уровень заболеваемости регистрируется в Одесской, Ивано-Франковской областях.


Реклама

А поділитися?