На Львівщині дорожники та поліція влаштовують засідки на водіїв фур

logo


Працівники Укртрансінспекції разом із поліцією влаштовують у спеку засідки на вантажівки. Щойно стовпчик термометра сягає +28 градусів тепла, на трасах області розгортають мобільні вагові комплекси. Дорожники кажуть: у таку спеку перевантажені фури руйнують дороги.

Траса Київ – Чоп – чи не найбільш завантажена великогабаритним транспортом гілка області.

«Зараз уведений температурний режим – від 28 градусів тепла. Рух автотранспорту, який перевищує 24 тонни, забронений», – розповів оператор вагового комплексу Михайло Бойко.

За словами правоохоронців, класична відмовка далекобійників – відсутність термометра. Проте від штрафу вона не рятує.

«Штраф 255 гривень за порушення перевезення вантажів», – розповів патрульний поліцейський Іван Стадник.

Загалом по області є 12 визначених майданчиків, де виставляють мобільні ваги. Проте час і місце тримають у секреті.

«Щоби не могли водії відслідкувати. Сьогодні ми стоїмо тут, значить завтра теж тут. Завтра вже можна буде об’їхати. А так вони не знають цього», – розповів спеціаліст відділу держконтролю і нагляду Андрій Літвінов.

На замовлення дорожників області на трасах у таку гарячу пору працює три мобільні комплекси. Їх закупили минулого року. Водіям же пропонують перечекати спеку на майданчиках для відстою. Таких є до півсотні обабіч трас.

«У нас ця інформація розміщена при в’їздах у Львівську область, де є такий інформаційний знак. Це є місця відстою. Проте водій проїжджає і не звертає увагу на це. Йому це не цікаво. Але, коли ми маємо +28 градусів, асфальт розжарюється до 70-80 градусів», – пояснив керівник Служби автомобільних доріг області Руслан Кандибор.

Через це на дорогах з’являються колії і вибоїни в асфальті. Окрім температурних режимів працівники Укртрансінспекції мають право штрафувати водіїв фур і за перевищення тоннажності. При чому штрафи виписують у євро за курсом.

«Штрафи за перевантаження достатньо суворі. Вони вираховуються за формулою. Штрафних санкцій накладено на більше, ніж 18 тисяч євро. Це в районі 500 тис. грн», – розповів про здобутки за цей рік в.о. начальника обласного управління Укртрансбезпеки Роман Лобода.

Щоправда, погоджується зі стягненнями лише половина власників вантажів. Інші – судяться.